Voltaire İletişim Ağı

General Jacinto Pérez Arcay, Venezüella’nın işgalini « kaçınılmaz » görüyor

+

Venezüella Genelkurmay Başkanı General Jacinto Pérez Arcay, Russia Today’e verdiği bir mülakatta, ona göre, ülkesinin ABD tarafından doğrudan ya da dolaylı olarak işgal edilmesinin, artık bir « ihtimalden » daha çok « kaçınılmaz » bir olgu haline geldiğini açıkladı.

2002 yılından ve anayasal Devlet Başkanı Hugo Chavez’e karşı gerçekleştirilen ilk askeri darbe girişiminden beri, ABD’nin ülkedeki direnişi kırmak ve devasa petrol kaynaklarını ele geçirmek için gerçekleştirdiği gizli operasyonlarının sayısı çoğaldı.

Yakın zamanda basına sızan SouthCom’a ait 25 Şubat 2016 tarihli bir belge, ülkeyi istikrarsızlaştırmak için kullanılan yöntemleri ayrıntılı bir şekilde ortaya koymaktadır [1].

Çeviri
Osman Soysal

[1] «Operación Venezuela Freedom-2», Red Voltaire , 25 de febrero de 2016.

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.