Sieć Voltaire

Pilne: Kto zabija oficerów Al-Kaidy od 9 listopada?

Od dnia porażki Hilarii Clinton na wyborach w USA zginęło kilku oficerów dżihadystów, nie tylko we wschodnim Aleppo, ale także w miastach Idlib i Rakka, a także w Iraku.

Nie jest w tej chwili jasne, czy chodzi tu po prostu o porachunki pomiędzy rywalizującymi ze sobą gangami, czy też administracja Obamy próbuje zatrzeć ślady swoich zbrodni przed zaprzysiężeniem Donalda Trumpa na nowego prezydenta USA.

Od 1978 roku Stany Zjednoczone i Arabia Saudyjska prowadziły rekrutację i organizację dżihadystów, przede wszystkim przeciwko ZSRR, a obecnie przeciwko Rosji, naruszając rezolucję 2625 i Kartę Narodów Zjednoczonych ONZ.

Podczas wojen w Afganistanie, Jugosławii, Rosji, Czeczenii, Iraku, Libii i Syrii z rąk dżihadystów zginęło ponad milion ludzi.

Tłumaczenie
Grzegorz Grabowski
Polski blog

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.