ولترشبکه

فتوایی که توسط شورای نظامی ارتش جیش الفتح صادر گردید

+

شورای ارشد نظامی ارتش جیش الفتح که منطقه ی شرقی حلب را تحت محاصره ی خود گرفته ، این فتوا را صادر نمود :

اعلامیه برای ملت صبور حلب

الحمدالله که او به کمک ستایشگرانش تجلیل شده و با قدرت او تمامی دشمنان اسلام تحقیر شده اند . صلح و آرامش بر رهبر و پیامبرمان محمد صلی الله علیه و آله و سلم باشد تا روز قیامت .

فرماندهی عالی ارتش جیش الفتح ازمیزان درد ی که ساکنین حلب به علت بمباران و محاصره ی رژیم صبورانه متحمل شده اند آگاهی کامل دارد . پس از آنکه با مجاهدینی که در جناح های دیگر استقرار یافته اند مشورت نمودیم ، با این اعلامیه اجازه داده شد تا مردم غیر نظامی زیر ۱۴ سال و بالای ۵۵ سال مناطقی که تحت کنترل آنها قرار گرفته ترک نمایند ، به شرط آن که آنهایی که خواستار خروج می باشند ، به نام جهاد مبلغ صدو پنجاه هزار لیر سوری را بپردازند تا برادرنشان که در جبهه می جنگند حمایت شوند .

با اجازه و کمک الله ، به شما قول می دهیم تا پیروزی بزرگی به دست آوریم . به سوی بهشتی که بزرگ تر از زمین و آسمان است بشتابید . اگر قادر به جهاد نمی باشید با پرداخت پول به پیروز ی آن کمک کنید . تابعی الله باشید و به بهشت موعود او وارد شوید . و این پیام را به تمام افراد صبور برسانید .

متخلفانی که کوشیدند تا بدون پرداخت وجه بگریزند ، کشته شدند .

در واقع هیچ خانواده ای قادر به جمع آوری مبلغ مورد نظر نبود تا بتواند کودکان و سالمندان را بعد از دوران طولانی اسارتی که خوراک به قیمت گزاف توسط عناصر جهادی به فروش می رسید تهیه کند .

شورای ارشد نظامی ارتش جیش الفتح ، تحت فرمان قاضی دادگاه شرع سعودی به نام شیخ عبدالله محیسینی می باشد . این شخص بار ها وفاداری خود را به القاعده اعلام کرده است . در گفتگویی به تاریخ ۲۸ ماه اکتبر ، او بیان نمود رزمندگان حاضر در سوریه ، افرادی خارجی هستند که توسط برخی از همکاران سوری حمایت می شوند و شهروندان سوری را سرزنش کرد که چرا در این جهاد شرکت نمی کنند .

ارتش جیش الفتح ، ترکیب گروهک های مسلح متعددی است که به در کنار جبهه ی النصره گرد آمدند ( که به مفهوم گروهک القاعده ی سوری است ) و به صورت جبهه ی آزاد سازی سوریه در آمدند (با نام فتح الشام )

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.