Thierry Meyssan’ın olay-kitabı, Gözlerimizin önünde. 11 Eylül’den Donald Trump’a Türkçe yayınlandı.

Kitap, Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Görüş saflarında militanlık yaparken Çeçenistan’daki cihatçılara verdiği desteği, ardından da günümüzde Müslüman Kardeşler ve IŞİD’le olan bağlarını ortaya koyuyor. Libya ve daha henüz başlamadan Suriye’ye karşı yürütülen savaşlara Türkiye’nin müdahil olmasının koşullarını belirlemek üzere, o dönem onun Dışişleri Bakanı olan Ahmet Davutoğlu’nun, Fransız mevkidaşı Alain Juppé ile imzaladığı, Türkiye’deki bütün Kürlerin sürülmesini öngören gizli anlaşmayı anlatıyor. Aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan’ın IŞİD’e, İngiliz MI6’in katılımıyla gerçekleştirilen Paris (13 Kasım 2015) ve Brüksel (22 Mart 2016) saldırılarının talimatını vermeye iten gerekçeleri de ifşa ediyor.

Türkiye’de uygulanan sansür ve daha önce El Kaide’nin veznedarı Yasin el Kadı’nın kitap yazarı ve Birgün gazetesi aleyhine açtığı dava (İstanbul Cumhuriyet Savcılığının 2014/9796 esas nolu iddianamesi) nedeniyle, bu kitap kağıt üzerinde değil ama elektronik ortamda yayınlanacaktır.

Kitabın yazarı Thierry Meyssan ve çevirmeni Murat Özdemir, Sultan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı direnişe katkı amacıyla söz konusu eseri ücretsiz olarak yayınlamaya karar vermişlerdir.

Kitabı PDF ya da E-PUB formatında indirebilirsiniz.

Çeviri
Murat Özdemir