Voltaire İletişim Ağı

Trump ve ABD derin devleti arasında bir uzlaşmaya doğru

+

Senatör John McCain, eşi Cindy ve meslekdaşı Lindsey Graham, 24 Nisan 2017’de Başkan Donald Trump ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Aralarında bir mutabakata vardıkları anlaşılıyor: ABD, Avrupa üzerindeki himayesini sürdürecek ve bunun sonucunda, « genişletilmiş Ortadoğu »’dan geri çekilirken, Rusya ile bir ittifaktan kaçınacaktır.

Bu mutabakatı pekiştirmek için, Washington’un Avrupa politikası neo-konlara emanet edilecektir.

- McCain’in Senato Silahlı Kuvvetler Komisyonundaki yardımcılarından biri olan Tom Goffus, Savunma Bakanı’nın Avrupa ve NATO’dan sorumlu yardımcısı olarak atanacaktır. Goffus, daha önce Hillary Clinton’un yanında ve Ulusal Güvenlik Konseyinde benzer görevler üstlenmiş olan bir Hava Kuvvetleri subayıdır.

- McCain Institute (Arizona Devlet Üniversitesi) Müdürü Kurt Volker, Dışişleri Bakanına eşdeğer bir göreve atanacaktır. Eski bir askeri yargıç olan Volker, Gürcistan savaşı sırasında (Ağustos 2008) Başkan Bush Jr’in NATO daimi büyükelçisi idi.

Senatör McCain ABD derin devletinin sözcüsüdür. Akşam yemeğinde İsrail, senatör Lindsey Graham tarafından temsil edildi.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.