ولترشبکه

پنتاگون قرار داد تحویل اسلحه به عناصر تکفیری دوران اوباما را ادامه می دهد

+

پنتاگون عملیات انتقال سلاح از بندر بورگاس ( بلغارستان ) و بندر جده ( عربستان سعودی ) را ادامه می دهد. اسلحه ای که به عناصر تکفیری سوریه -که شامل داعش نیز می باشند – تحویل داده می شود از نوع دوران شوروی است که توسط ناتو تایید نشده و در کارخانجات Vazovski Machine Building Factory - Tatra Defense Industrial Ltd . Tchequie -VMZ ساخته شده اند .

ناو Marianne Danica بلغارستان را در تاریخ ۵ ماه مه ترک کرده است . در تاریخ ۲۰ ماه مه به عربستان سعودی رسیده ، در همین حال Hanne Danica از بندر جده به بورگاس بازمیگشته .

به گفته ی یوروک ایشیک و آلپر بلر ، این دو ناو به صورت غیر قانونی راکت های مختلف و ذره پوش های OT-64 SKOT را با خود حمل می کردند ( تصویر بالا ) .

این محموله ها شامل آخرین بخش قرار داد دوران اوباما در ابتدای ماه ژانویه بوده است –در آخرین دوران ریاست او بوده است - که شامل Orbital ATK با ارزش ۲۰۰ میلیون دلار می باشد . Orbital واسطه ی تحویل اسلحه به Chemring بوده که خود ناو ها را از Danish H. Folmer & co. اجاره می کرده است .

دولت ترامپ ، که به این قرار دادها پایان داده ، اما به اجرای تعهدات امضا شده ی قبلی ادامه می دهد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.