ولترشبکه

بازگشت تیرگی روابط در میان شورای همکاری خلیج فارس

+

عربستان سعودی و امارات متعهد عربی ، به انتشار اطلاعیه ای از سوی شاهزاده ی قطر در آژانس خبری این کشور ، که در پی جلسه ی عربی-اسلامی به همراه ایالات متحده ی آمریکا علیه تروریزم منتشر می شده واکنش نشان دادند .

مطابق با این گذارش ، امیر تمیم از ایران دفاع کرده و گفت کشور ایران در خلیج فارس نقش صلح آمیزی ایفا می کند .

چند لحظه بعد از انتشار این گذارش ، تمامی تلویزیون های سعودی و امارات عربی در باره ی خیانت کشور قطر وارد بحث شدند . آژانس خبری قطر اعلام کرد که هک شده است و این خبر را از رسانه های خبری خود بیرون کشید . اما جراید سعودی و اماراتی همچنان در تعقیب این گذارش برآمدند و هک شدن آن را به صورت بهانه ی سبکی جلوه دادند . در ماه مارس ۲۰۱۴ ، جدالی سری میان کشور قطر در برابر عربستان سعودی و امارات روی داد. کشور قطر متهم شد که بخشی از اخوان مسلمین را حمایت کرده که خواستار برکناری خاندان آل سعود بوده اند .

کشور قطر نمی خواهد با خواسته ی عربستان سعودی همراه باشد و رابطه ی خود را با اخوان مسلمین قطع نماید .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.