پلیس بریتانیا نام سه تروریستی که در ۳ ماه ژوئن ۲۰۱۷ حملات لندن را انجام دادند اعلام نمود . آنها به ترتیب یوسف زاغبا ، خرم شازاد بوط و رشید ردوآن می باشند ( در عکس بالا ) .

یوسف زاغبا تابعیت ایتالیا و مراکش داشته ، در حالی که به قصد استامبول سوار هواپیما می شده ، بعد از حملات فرودگاه مارکونی بولونیا تحت نظر بوده است . به ماموران پلیس اعلام کرد : که می خواهد به تروریست ها ملحق شود . در تلفن همراه خود ویدئو یی از عناصر جهادی را ضبط کرده بود . او سپس عازم لندن شد و پلیس اطلاعات ایتالیا به همکاران بریتانیایی خود اعلام کرد که این فرد خطر ناک می باشد .

خرم شازدی بوط که تابعیت بریتانیا و پاکستان را دارد سال پیش در مستند کانال ۴ در برنامه ای تحت عنوان جهادیون در بقلی ( The Jihadis Next Door ) حضور یافت .
او عضو گروه وهابی المهاجرین می باشد ، که در ماه سپتامبر سال ۲۰۰۶ در مدرسه ی جامعه اسلامیه ( شرق ساسکس ) کلاس های تیراندازی و مبارزه تشکیل داده بود . رهبر او انجم شوداری که به حزب تحریر وابسته بود ، در آن زمان دستگیر نشده بود ، اما هم اکنون به مدت پنج سال و نیم باید دوران محکومیت خود را در زندان سپری سازد ، چرا که از گروه داعش و خرم شازاد بوط ، در Shariah Project حمایت کرده است گروهی که بخشی از المهاجرین می باشند ،و قصد داشتند صاحبان مسلمان خواربار فروشی ها را از فروش الکل منع کنند .

وزیر امور داخلی بریتانیا فعالیت انجمن المهاجرین را از سال ۲۰۱۰ ممنوع کرده ، همچنین سه سازمان دیگری که قصد داشتند این سازمان را باز سازی کنند مانند ( Islam 4 UK) ، و سه سازمان دیگر در سال ۲۰۱۴ مانند Shariah Project . سرویس های اطلاعاتی بریتانیا ، که پیوسته با نگرانی مراقب فعالیت های المهاجرین در انگلستان بودند ، با فعالیت آنها خارج از این کشور همکاری می کنند (بخصوص در افغانستان ، هندوستان – کشمیر ، قفقاز در روسیه ).

رشید ردوعان تابعیت مراکش و لیبی را دارد .

طی گذارش نیویوک تایمز ، سلمان عابدی ، مسئول حملات منچستر در ۲۲ ماه مه ۲۰۱۷ توانسته بود با گروهک سبراتا در لیبی و با البتار اللیبی تماس بگیرد که یکی از بریگاد های داعش می باشند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian