ولترشبکه

اسکاتلندیارد نام سه تروریست لندن را اعلام کرد

+

پلیس بریتانیا نام سه تروریستی که در ۳ ماه ژوئن ۲۰۱۷ حملات لندن را انجام دادند اعلام نمود . آنها به ترتیب یوسف زاغبا ، خرم شازاد بوط و رشید ردوآن می باشند ( در عکس بالا ) .

یوسف زاغبا تابعیت ایتالیا و مراکش داشته ، در حالی که به قصد استامبول سوار هواپیما می شده ، بعد از حملات فرودگاه مارکونی بولونیا تحت نظر بوده است . به ماموران پلیس اعلام کرد : که می خواهد به تروریست ها ملحق شود . در تلفن همراه خود ویدئو یی از عناصر جهادی را ضبط کرده بود . او سپس عازم لندن شد و پلیس اطلاعات ایتالیا به همکاران بریتانیایی خود اعلام کرد که این فرد خطر ناک می باشد .

خرم شازدی بوط که تابعیت بریتانیا و پاکستان را دارد سال پیش در مستند کانال ۴ در برنامه ای تحت عنوان جهادیون در بقلی ( The Jihadis Next Door ) حضور یافت . او عضو گروه وهابی المهاجرین می باشد ، که در ماه سپتامبر سال ۲۰۰۶ در مدرسه ی جامعه اسلامیه ( شرق ساسکس ) کلاس های تیراندازی و مبارزه تشکیل داده بود . رهبر او انجم شوداری که به حزب تحریر وابسته بود ، در آن زمان دستگیر نشده بود ، اما هم اکنون به مدت پنج سال و نیم باید دوران محکومیت خود را در زندان سپری سازد ، چرا که از گروه داعش و خرم شازاد بوط ، در Shariah Project حمایت کرده است گروهی که بخشی از المهاجرین می باشند ،و قصد داشتند صاحبان مسلمان خواربار فروشی ها را از فروش الکل منع کنند .

وزیر امور داخلی بریتانیا فعالیت انجمن المهاجرین را از سال ۲۰۱۰ ممنوع کرده ، همچنین سه سازمان دیگری که قصد داشتند این سازمان را باز سازی کنند مانند ( Islam 4 UK) ، و سه سازمان دیگر در سال ۲۰۱۴ مانند Shariah Project . سرویس های اطلاعاتی بریتانیا ، که پیوسته با نگرانی مراقب فعالیت های المهاجرین در انگلستان بودند ، با فعالیت آنها خارج از این کشور همکاری می کنند (بخصوص در افغانستان ، هندوستان – کشمیر ، قفقاز در روسیه ).

رشید ردوعان تابعیت مراکش و لیبی را دارد .

طی گذارش نیویوک تایمز ، سلمان عابدی ، مسئول حملات منچستر در ۲۲ ماه مه ۲۰۱۷ توانسته بود با گروهک سبراتا در لیبی و با البتار اللیبی تماس بگیرد که یکی از بریگاد های داعش می باشند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.