ارتش عرب سوریه ( ارتش جمهوری سوریه ) و نیروهای دمکراتیک سوریه ( کردهایی که از سوی واشنگتن حمایت می شوند ) ، هم زمان و به طور مشهود با تفاهم دو جانبه به رقه حمله کردند تا این شهر را از دستان داعش آزاد سازند .

به لحاظ فنی حمله ی هم زمان نیروی هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا و نیروی هوای جمهوری عرب سوریه به شهر رقه می تواند بسیار خطرناک باشد .

عجیب است که نشریات غربی تنها حمله ی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به شهر رقه را گذارش می دهند در حالی که ارتش جمهوری سوریه از ناحیه ی غرب به این شهر حمله کرده است .

از سه سال پیش برای رهبران کشورهای غربی هنوز مشخص نیست که پس از آنکه شهر رقه از دست داعش آزاد شد چه حالتی خواهد داشت : آیا جزو جمهوری سوریه می شود و یا نیروهای تحت حمایت واشنگتن در آنجا مستقر خواهند شد .

ارتش ایالات متحده برای بار دوم در طی دو ماه به نیروهای جمهوری سوریه در حوالی مرز این کشور با عراق حمله کرده است . پنتاگن علت این حملات را با این منطق توجیه کرده که جمهوری خواهان امنیت ایالات متحده را به خطر انداخته اند ، در حالی که به لحاظ قوانین بین المللی اجازه ی حضور در این منطقه را ندارند . عجیب تر آنکه پنتاگن به مناطقی که در نشست آستانه خارج از بحران قلمداد شده است اشاره می کند ، در حالی که خودش رسماََ این نشست را قبول ندارد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian