پس از آنکه در هفته ی پیش ارتش عرب سوریه ( ارتش دولت سوریه ) به مرزهای عراق رسید ، ارتش عراق بود که در تاریخ ۱۶ ماه ژوئن ۲۰۱۷ ال-ولید را محاصره کرد .

ارتش دو کشور به دست نیروهای ایالات متحده که به طور غیر قانونی منطقه ی آل تانف در سوریه را محاصره کردند از یکدیگر جدا شدند . روسیه اعلام کرد که نیروهای ایالات متحده در حال فراهم کردن سامانه ی موشکی متحرک ( HIMARS ( High Mobility artillery rocket system می باشند . این موشک ها می توانند از سوی واشنگتن برای جلوگیری از اتحاد ارتش عراق و سوریه و بازگشایی مجدد جاده ی ابریشم به کار بروند . پنتاگن حاضر نشده در این رابطه توضیح بدهد .

در سال ۲۰۱۴ ، پنتاگن داعش را بوجود آورد و آنها را مسلح ساخت و با کمک مالی خود قصد داشت کشور ٬٬ سنی استان ٬٬ را بین مرز سوریه و عراق به وجود آورد تا از این طریق جاده ی ابریشم بسته شود . این جاده به صورت سنتی از دوران قرون وسطی بین چین و مدیترانه در جریان بوده . همینطورمسیری است که اجازه می دهد ایران به لبنان سلاح بفرستد . باید دید که آیا واشنگتن سیاست باراک اوباما را علیه کشورهای منطقه ادامه می دهد یا خیر و یا سیاست ضد داعش ترامپ را پیش می گیرد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian