Voltaire İletişim Ağı

Suudi Arabistan: eski veliaht prens zorunlu ikamete mahkum edildi

+

New York Times’e göre, geçen haftaya kadar veliaht prens konumunda olan Prens Muhammed bin Nayif zorunlu ikamete alındı.

Birçok resmi yetkili prensin tutuklandığına ilişkin haberleri yalanladı, bu da dolaylı olarak kendisine yönelik alınan bu önlemin yargısal değil ama idari olduğunu doğruluyor.

Sarayındaki yakın korumalar görevlerinden alındı ve yerlerine yeni veliaht prens Muhammed bin Selman el Suud’a bağlı görevliler yerleştirildi.

Suudi kurumları, özellikle « Fazileti Yüceltme ve Günahı Önleme Komisyonu »’nu (Ahlak Polisi) tasfiye etmeyi öngören bir laik dönemeç içerisindeler.

«Deposed Saudi Prince Is Said to Be Confined to Palace», Ben Hubbard, Eric Schmitt & Mark Mazzetti, The New York Times, June 28, 2017.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.