ولترشبکه

عملیات ساخت شبکه ی گاز رسانی ترک استریم

+

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در تاریخ ۲۳ ماه ژوئن ۲۰۱۷ ، عملیات ساخت بخش آبهای عمیق شبکه ی گاز رسانی ترک استریم را افتتاح نمود .

این پروژه در اول ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ به هنگام سفر پرزیدنت پوتین به ترکیه نهایی شد و عملیات ساختن آن در ماه اوت سال ۲۰۱۵ به علت اختلاف قیمت به تعویق افتاد - در جریان جنگ سوریه می بایستی گاز از روسیه به کشور ترکیه صادر شود . این شبکه قادر است گاز روسیه را به اتحادیه ی اروپا برساند و جایگزین پروژه ی ساووت استریم باشد که توسط بروکسل جلوی عملیات آن گرفته شده .

هزینه ی این پروژه به شش میلیارد دلار تخمین زده شده ، ودو شبکه که هر کدام میزان گنجایش گازی آنها به ۱۵/۷۵ میلیارد متر مکعب می رسد ، مورد نظر است . ساختمان یکی از این شبکه ها در تاریخ ۲۰۱۸ به پایان می رسد و دیگری در ۲۰۱۹ .

پرزیدنت پوتین خاطر نشان کرده که چنین عملیاتی به ندرت با این سرعت می توانند به پایان برسند . این عملیات با هزینه ی شخصی پرزیدنت رجب طیب اردوغان انجام می شود تا از یوغ اقتصادی ایالات متحده خود را خلاص کند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.