Voltaire İletişim Ağı

Riyad’ta Nayif kabilesi devlet güvenliğinin denetimini kaybetti

+

Riyad’ta veliaht Prens Muhammed bin Nayif ‘in kabilesini devre dışı bırakan saray darbesinden beri, Prens Nayif hala İçişleri Bakanlığının denetiminin elinde olduğunu sanıyordu.

Bu arada Kral Selman kendisine doğrudan bağlı bir Devlet Güvenlik Örgütü kurdu. Resmi haber ajansının verdiği habere göre, aralarında İstihbarat Servisi, terörle mücadeleden sorumlu birimlerin de bulunduğu İçişleri Bakanlığına bağlı birçok birim ve bunların finansmanı bundan böyle artık yeni örgüte bağlandı.

Kral eş zamanlı olarak Kraliyet Muhafızlarına komuta eden Kral Abdullah’ın oğlunun yetkilerini de kısıtladı. Bunun için birliğin komutanı olan generali değiştirdi.

Önümüzde haftalarda Kral Selman’ın, oğlu yeni veliaht prens lehine görevden ayrılması bekleniyor. Yeni Kral böylelikle artık iktidarı kimseyle paylaşmak zorunda kalmayacak.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.