Voltaire İletişim Ağı

Obama yönetimi muhalefetini izletiyor muydu?

+

Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi NSA’dan aşağıda isimleri yer alan şahıslar tarafından ABD vatandaşlarına yönelik olarak talep edilen soruşturmalara ilişkin elindeki tüm bilgileri vermesini istedi:

- Susan Rice (Barack Obama’nın Güvenlik Danışmanı);
- Ben Rhodes (Barack Obama’nın Güvenlik Danışman Yardımcısı ve George Bush Jr.’ın 11 Eylül’e ilişkin Başkanlık Komisyonu raporunu yazan kişi);
- John Brennan (yakınlarda Aspen Forumu’nda Donald Trump’a karşı bir « soft darbe » hazırlama niyetini açıklayan Barack Obama’nın CIA Başkanı);
- Samantha Power (Barack Obama’nın BM büyükelçisi).

Komite daha şimdiden 2016 yılında 5 288 ABD vatandaşının NSA tarafından dinlendiğini ortaya çıkardı. Komite halen Donald Trump’ın kampanya ekibi üyelerinin Başkanlık seçimi öncesinde ve sonrasında yasadışı olarak izlenip izlenmediğini araştırma niyetinde.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.