بسیاری از طرفداران پرزیدنت دونالد ترامپ از او خواسته اند تا از مشاور امنیت ملی خود ژنرال مک مستر ، جدا شود.

ژنرال مک مستر مردی بسیار تیزبین می باشد ، او بهترین مستشار استراتژیک و نظامی مسائل روسیه است . در عین حال افشاگری هایی در ارتباط با کارهای او در شورای امنیت ملی نشان داده که رابطه ی مستقیم و پا برجایی با گروه اکیپ اوباما دارد ، و از این رو تردیدهایی در صحت تصمیم گیری های او به وجود آمده .

در وحله ی اول ، ژنرال مک مستر بسیاری از اعضای شورا را اخراج کرده که دو تن از میان آنها سزاوار چنین برخوردی نبودند . همه ی آنها از مخالفین توافق دولت اوباما با ایران بوده اند .

در وحله ی دوم ، به نظر می رسد که در ماه آوریل ، او به طور دائم اجازه ی دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده به خانم سوزان رایس ، مشاور باراک اوباما ، می داده است . خانم رایس از سوی کنگره مورد بازجویی قرار گرفته است ، چرا که به نظر می رسد به هنگام انتخابات ریاست جمهوری و دوران انتصاب آقای ترامپ ، گروه او را مورد تجسس قرار می داده .

در وحله ی سوم ، ژنرال مک مستر ، در یازده سال اخیر برای انستیتوی بین المللی مطالعات استراتژیک (IISS) کار می کرده . در حالی که این اتاق فکری از سوی دولت اوباما برای ٬٬ به فروش ٬٬رساندن تعهد با ایران به کار می رفته . این عملیات به طور مستقیم از سوی جرج سوروس حمایت مالی می شده : چه از سوی بنیاد سوروس و چه از سوی واسطه ی او بنیاد Ploughshares .
حمایت گران اصلی IISS شرکت های چند ملیتی هستند که هم اکنون در تلاش ورود به ایران می باشند . و در وحله ی آخر ، در ۵ ماه ژوئن گذشته ، جان کری ، وزیر امور خارجه ی سابق ، که از سوی بنیاد Ploughshares دعوت شده بود اعلام نمود ، ژنرال مک مستر بهترین گزینه برای ادامه ی تعهد امضا شده میان ایران و آمریکا می باشد .

کابینه ی دیوید بروک ، Media Matters for America ، که آن نیز از سوی جرج سوروس حمایت مالی میشود ، از ژنرال مک مستر پشتیبانی کرده .

سه هفته پیش ، پرزیدنت ترامپ ، Reince Priebus ، مدیر دفتر کاخ سفید را از کار برکنار نمود ، او متهم شد که اطلاعات محرمانه را برای بی ثبات کردن پرزیدنت به بیرون از کاخ سفید می فرستاده .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian