قوه ی قضاییه ایران از این پس قادر است کلیه ی احزاب سیاسی را به مبارزه بطلبد .

حسین فریدون ، برادر پرزیدنت شیخ حسن روحانی ، در تاریخ ۱۶ ماه ژوئیه به علت فساد مالی بازداشت گردید . او متهم شده که ۱۸ میلیون دلار پول دریافت کرده تا فردی را در شورای مدیریتی بانک ملت منصوب نماید . او روز بعد با قرار وثیقه ی ده میلیون دلاری آزاد شد .

حمید بقایی ، معاون سابق پرزیدنت احمدی نژاد ، در تاریخ ۲۰۱۵ با انگیزه ی نامعلومی دستگیر شد و به مدت شش ماه در زندان به سر برد ،و با انگیزه ی نامعلوم دیگری آزاد شد .

در سال ۲۰۱۳ ، از معرفی خود به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری منع گردید ، شورای نگهبان صلاحیت او را ردکرد .

حمید بقایی بار دیگر با انگیزه ای نامعلوم دستگیر شده ، و پس از ۱۸ روز زندان و پرداخت مبلغ ۶ میلیون دلار که توسط هم حزبی هایش تهیه شده آزاد گردید . به هنگام دستگیری او به بیمارستان منتقل شد و محمود احمدی نژاد نیز حق ملاقات با او را نداشت . رئیس جمهور سابق که از این رویه انتقاد کرده بود ، به گفته ی دادستان کل کشور به خاطر ٬٬ اهانت به مقامات قضایی ٬٬ می تواند مورد پی گرد قانونی قرار بگیرد .

احزاب حسن روحانی و محمود احمدی نژاد در تضاد با یکدیگر می باشند و مقامات قضایی بی طرف ٬٬ فرا تر از این جریانات ٬٬ قرار گرفته اند . برای همه روشن است که صادق لاریجانی رئیس قوه ی قضاییه ی اسلامی (سمت راست در عکس ) ، برادر رئیس مجلس ایران ، علی لاریجانی می باشد ( سمت چپ در عکس ) ، که رئیس حزب سوم سیاسی است که جزو شبکه ی قضایی می باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian