کشور کانادا و ایالات متحده در بحران مسائل بهداشتی قرار گرفته اند که ناشی از استفاده ی گسترده از مشتقات تریاک می باشد . یک سوم جمعیت ایالات متحده از دردهای مزمن رنج می برند که این موضوع سبب شده تا پزشکان تنها در سال ۲۰۱۶ میلیون ها بار مشتقات تریاک را تجویز نمایند .

قرص های مشتقات تریاک گران تر از هروئینی است که در بازار به فروش می رسد .

آمار دقیقی از افرادی که به قرص های مشتقات تریاک معتاد شده اند وجود ندارد .

مطابق با گفته ی وزارت بهداشت ، در سال ۲۰۱۵ ، ۱۲،۵ میلیون نفر از ساکنین ایالات متحده از مشتقات تریاک استفاده کردند و ۳۳۰۰۰ نفر از میان آنها جان سپردند . در آن سال هزینه های بحران بهداشت حدود ۷۸،۵ میلیارد دلار تخیمن زده شد .

در سال ۲۰۱۶ ، تعداد افرادی که توسط مشتقات تریاک دچار overdose شدند ، برابر با کشته های ناشی از تصادفات جاده ای و بیشتر از کل حملات تروریستی در تمام جهان بوده است .

در ۱۰ ماه اوت ۲۰۱۷ ، پرزیدنت ترامپ اعلام کرد که رسیدگی به بحران ناشی از استفاده از مشتقات تریاک به صورت ٬٬ اورژانس ملی ٬٬ درآمده است .

گذارش پرفسور Alan B. Krueger از دانشگاه پرینستون ، نشان داده که بحران مشتقات تریاک با فروپاشی بازار کار رابطه ی مستقیم دارد .

تحقیقات ایالتی ثابت کرده که نصف جمعیت مردان ۲۵ تا ۵۴ ساله ی بیکار به سرعت بیمار می شوند ، و دیگر قادر به کار کردن نیستند ، و مجبورند برای معالجه ی از مشتقات تریاک استفاده کنند . این گذارش در ارتباط با زنان هنوز محقق نشده است .

Where Have All the Workers Gone ? An Inquiry into the Decline of the U.S. Labor Force Participation Rate, Alan B. Krueger, Brookings Institution, September 8, 2017.

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian