پرزیدنت دونالد ترامپ به اعضای کابیه ی خود کوچکترین اشاره به روایات توطئه ی ٬٬ اسلامگرایانه٬٬ را به هنگام برگزاری یادواره ی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ممنوع کرد .

در آن هنگام پرزیدنت جرج و. بوش اساما بن لادن و بیست تن دیگر را ، مسئول این حادثه دانست که توانسته بودند اولین قدرت نظامی جهان را شکست بدهند . او کمیسیون تحقیقات ریاست جمهوری را تشکیل داد که به این روایت صحه گذاشتند ، و هیچ تفسیر دیگری از این حوادث را نپذیرفتند.

از آن پس ، قوه ی قضاییه ایالات متحده به ترتیب عراق به رهبری صدام حسین ، سپس ایران با رهبری آیت الله عظمی علی خامنه ای را مسئول تدارک این حملات دانستند . لذا ، این محاکمه همچنان پایان نگرفته و رای نهایی برای آن صادر نشده است .

۱۶ سال بعد از این وقایع ، خلید شیخ محمد که توسط دولت بوش مغز متفکر این حوادث شناخته شد ، تا امروز در زندان گوانتانامو بسر می برد و منتظر محاکمه است .

در تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ،‌دونالد ترامپ که در آن هنگام در عرصه ی خرید و فروش املاک مشغول به کار بود ، در تلویزیون کانال ۹ نیویورک اعلام نمود که به لحاظ فیزیکی ، تفسیر رسمی این حوادث ، امکان پذیر نمی باشد و گفت : اینکه دو هواپیما بتوانند برج های دوقلو و بدتر از آن برج سوم را متلاشی کنند ، به لحاظ فیزیکی امکان پذیر نمی باشد . به مرور زمان ، این تفسیر درتفکر بیشتر متخصصان علم فیزیک ایالات متحده جای گرفت .

اکثریت ساکنان ایالات متحده بر این عقیده اند که حاکمین دولت در تفسیر این حوادث به آنها دروغ گفته اند ، و تنها اقلیتی بر این عقیده استوار ماندند که اسلام گرایان عامل اصلی آن بودند .

با وجود آنکه پرزیدنت ترامپ واژه ی ٬٬ دشمنان ٬٬ را عامل این حوادث خواند ، اما مایک پنس نایب ریاست جمهوری در مصاحبه ی خود در یادواره ی شانکسویل ، به داعش اشاره کرد ، در حالی که داعش در آن زمان وجود نداشت و از این رو نمی تواند مقصر باشد .

شانزده سال است که دونالد ترامپ در مصاحبه های خود ، عوامل حوادث ۱۱ سپتامبر را به گردن افراد خارجی و اسلام گرا نمی اندازد .

برای شناخت بیشتر : به کتاب l’Effroyable Imposture suivi de le Pentagate اثر تی یری میسان با مقدمه ی ژنرال لئونید یواشوو ، افسر ارشد ارتش روسیه ، در انتشارات Demi-Lune ( چاپ اول ماه مارس ۲۰۰۲ ) مراجعه کنید .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian