ولترشبکه

رهبر اعظم انقلاب در سال ۲۰۱۶ بیش از یک میلیارد دلار در جهان هزینه نمود

+

رهبر اعظم انقلاب ایران ، بنیاد خاصی در این کشور دارد . رهبری اعظم ، که الهام گرفته از فقهای جمهوری افلاطونی است ، قدرت وتو بر تمامی تصمیمات رهبران سیاسی کشورش ، و همچنین در خارج از مرزها قدرت طرح ریزی دارد .

بودجه ی رهبری از درآمد فوق العاده ی نفتی حاصل می گردد . در عین حال ، با پایان گرفتن تحریمات نفتی ایران که بابستن قرار داد هسته ای به وجود آمد ، درآمد های فوق العاده ای وارد کشور و بیت رهبری نمود – فرصت مقتنمی که ممکن است کمتر تکرار شود .

مطابق با مسئولیت های رهبری – و شهرت جهانی وی در قناعت و ساده زیستن – او از امکاناتی که در دست داشت ، کوشید تا عدالت را در جهان ترویج دهد . و برعکس شخصیت های مذهبی ، کمک های مالی وی متوجه تنها چند سازمان خیریه انگشت شماری است و بیشتر سازمان های سیاسی را پوشش می دهد .

آیت الله عظمی علی خامنه ای ، کمک های بیت خود را صرف گروه های مختلف و به خصوص حزب الله نموده ، و به این منظور هشتصد میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ هزینه کرده است .

حزب الله ۷۰۰۰ داوطلب در جمهوری عرب سوریه گسیل داشته تا بتواند مردم را از دست مهاجمان عناصر جهادی نجات دهد . تا کنون ۲۰۰۰ تن از میان آنها کشته شده اند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.