سازمان ناتو از خیلی وقت پیش پیوسته روسیه را متهم به مداخله در انتخابات قانون گذاران آلمان و ایجاد تخلف و انحراف در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و فرانسه ، کرده است .

تا کنون هیچ مدرکی دال بر تایید این اتهامات وجود نداشته . سازمان ناتو ادعا می کند که خبرگذاری های دولت روسیه ، علیه هیلاری کلینتون ، امانوئل ماکرون و آنجلا مرکل تبلیغات کرده اند.

دفتر فدرال که مدافع قانون اساسی است (BfV ) بارها از امکان دخالت روس ها خبر داده . دفتر محافظت از ارتباطات ، اکیپ ۱۸۰ تکنیسین را برای استقرار firewall ، که قادر است امنیت سایت های دولتی را تامین کند ، فراهم کرده . این اقدامات نشان از جنگ پنهانی دارد که با وجود تهدیدات احتمالی روسیه و حتا بدون آن ، بسیار طبیعی به نظر می رسند . هر چند احتمال حمله از طرق دیگری هم وجود دارد .

گروه تلویزیونی ARD ، شبکه ی Faktenfinder را راه اندازی کرده تا اخبار جعلی را گذارش دهد . بنیاد Fondation Brost ( به نام خانواده ای که توانسته از طریق خدمت به ایالات متحده ثروت هنگفتی دست و پا کند ) شبکه ی Correctiv را از روی مدل Decodeur روزنامه ی Le Monde فرانسوی به وجود آورده . و در پایان بنیاد German Marshall Fund نیز برای هماهنگی تمام این تلاش ها فعالیت می کند .

انتخابات فدرال در ۲۴ ماه سپتامبر ۲۰۱۷ برگذار خواهد شد . قانون جدیدی که از پخش اخبار جعلی جلو گیری خواهد نمود ، در تاریخ اول ماه اکتبر اجرایی خواهد شد . متخلفان باید مبلغ ۵۰ میلیون یورو جریمه پرداخت نمایند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian