ولترشبکه

سازمان ناتو شبکه ی خبری کشور آلمان را در اختیار خود قرار داده

+

سازمان ناتو از خیلی وقت پیش پیوسته روسیه را متهم به مداخله در انتخابات قانون گذاران آلمان و ایجاد تخلف و انحراف در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و فرانسه ، کرده است .

تا کنون هیچ مدرکی دال بر تایید این اتهامات وجود نداشته . سازمان ناتو ادعا می کند که خبرگذاری های دولت روسیه ، علیه هیلاری کلینتون ، امانوئل ماکرون و آنجلا مرکل تبلیغات کرده اند.

دفتر فدرال که مدافع قانون اساسی است (BfV ) بارها از امکان دخالت روس ها خبر داده . دفتر محافظت از ارتباطات ، اکیپ ۱۸۰ تکنیسین را برای استقرار firewall ، که قادر است امنیت سایت های دولتی را تامین کند ، فراهم کرده . این اقدامات نشان از جنگ پنهانی دارد که با وجود تهدیدات احتمالی روسیه و حتا بدون آن ، بسیار طبیعی به نظر می رسند . هر چند احتمال حمله از طرق دیگری هم وجود دارد .

گروه تلویزیونی ARD ، شبکه ی Faktenfinder را راه اندازی کرده تا اخبار جعلی را گذارش دهد . بنیاد Fondation Brost ( به نام خانواده ای که توانسته از طریق خدمت به ایالات متحده ثروت هنگفتی دست و پا کند ) شبکه ی Correctiv را از روی مدل Decodeur روزنامه ی Le Monde فرانسوی به وجود آورده . و در پایان بنیاد German Marshall Fund نیز برای هماهنگی تمام این تلاش ها فعالیت می کند .

انتخابات فدرال در ۲۴ ماه سپتامبر ۲۰۱۷ برگذار خواهد شد . قانون جدیدی که از پخش اخبار جعلی جلو گیری خواهد نمود ، در تاریخ اول ماه اکتبر اجرایی خواهد شد . متخلفان باید مبلغ ۵۰ میلیون یورو جریمه پرداخت نمایند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.