خبرگذاری های غربی ، داعش را به صورت یک سازمان نژاد پرستی معرفی می کنند که در حال جنگیدن با کردها می باشد . در حالی که این گذارش کاملاََ‌ غلط است ، زیرا در بین گروههای داعشی واحدهای نظامی کرد نیز وجود دارند .

ابوالهادی العراقی ، مسئول کرد القاعده بوده است . او ٬٬ کمپ کرد ٬٬ سازمان را در افغانستان به هنگام عملیات صحرا ،( طراحی شده توسط سازمان سیا علیه اتحاد جماهیر شوروی )، رهبری میکرده . پس از تهاجم نظامی ایالات متحده ، او Ashara guest house کابل را در مقام سوم القاعده رهبری می کرده . او هم اکنون در زندان گوانتانامو بسر می برد .

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ ، امارات اسلامی عراق ( داعش آینده ) ، ویدیویی منتشر ساخت که عنوانش بود ٬٬ پیامی به کردها و عملیات شهادت ٬٬ . این سازمان از کردها دعوت می کرد تا به آنها ملحق شوند .

معروف ترین عضو کرد داعش ملا کرکار ( در تصویر بالا ) امیر گروه سلفی سابق انصار الاسلام کردستان می باشد . او در کشور نروژ ، پناهنده ی سیاسی شده است . دو بار به خاطر حمایت و تقدیر از تروریزم زندانی شده است . با این وجود ، در حالی که به طور رسمی زندانی به حساب می آمده ، با هواپیمای خصوصی ناتو برای شرکت در جلسه ی Amman ،که در تاریخ اول ماه ژوئن ۲۰۱۴ برگذار می شده سفر کرده است ، (جلسه ای که طی آن طرح تهاجم به عراق توسط داعش برنامه ریزی می شده) . [1] او با بازگشت به زندان در نروژ ، اعلام کرد که به دولت اسلامی وابسته است . و هم اکنون به طور آزاد در اسلو بسر می برد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian