Hay Allah [1], İyi günler!

Trump BM Genel Kurulunda bir konuşma yaptı. Saltykov-Shchedrin’in [2] söylediği gibi: « Sempatik insanlar ondan kan ırmakları ve katliamlar beklerken o bunun yerine bir börek yedi ».

Video:
« Güçlü ve egemen uluslar herkese gelişme ve Tanrı tarafından tasarlanan yaşamın tüm zenginliklerini tanıma imkanı vermektedir. Amerika’da her kim üzerinde olursa olsun yaşam tarzımızı dayatma arayışında değiliz, ancak onu örnek alan herkes için onun parlamasına izin vermek istiyoruz » diye açıkladı Başkan Donald Trump [3].

Yaşasın! Bizi biraz rahat bırakacak. Geçmişte, bize ışıl ışıl bir görüntü dayatmaya can atardı! Ama bugün bu tür heveslerden vazgeçti. Aynı zamanda şunu da iyi not edin, « yeryüzünden silmek » ve « rejimleri devirmek » hala revaçta. Trump Kuzey Kore’yi, İran’ı yok etmek ve Venezüella rejimini devirme tehdidinde bulunuyor. Ama bir yaşam tarzını dayatmaya kesinlikle çalışmıyor…

Video:
« Savaş artık siyasi durumları dikkate alınarak belli devletlere değil ama dünyanın belli bölgelerine karşı yürütülmelidir, çünkü bu devletler yıkılmak üzere programlanmışlardır. Tabi ki belli bir ülkeyle başlayacaklar, ardından bir başkası, ama enfeksiyonun yayılması ve her şeyin çökmesine kadar devam edeceklerdir, böylece genişletilmiş Ortadoğu’nun bugün ne olduğunu görebiliriz. Bu 11 Eylül 2001’de uygulamaya konulan bir politikadır ve o gün olan bitenin sonuçlarını anlayamadık. ABD’nin o günden beri yürüttüğü savaşların hiçbiri henüz bitmedi » diyor Fransız siyaset bilimci Thierry Meyssan [4].

Ve doğru da. 16 yıldan beri ABD savaşlarının hiçbiri bitmedi! Doğu bilgini ve uzmanı Thierry Meyssan’ı bize bir « fesatçı » olarak sunuyorlar. O bize sadece 11 Eylül’den beri ABD stratejisindeki fark etmediğimiz radikal değişimi hatırlattı.

Video:
« ABD’nin neo-emperyalizmi, ne “istikrarlı devletlere”, ne de “doğal kaynak depolarına hiçbir şey getirmemektedir. İstikrarlı ülkeler ABD Ordusu üzerinden doğal kaynaklara erişme imkanı bulurken, doğal kaynak deposundaki ülkeler tamamen yıkılacak ve kaosa sürükleneceklerdir » diye devam ediyor Thierry Meyssan.

İşte Meyssan’ın kaynak aldığı cehennemin haritası [5]. Pentagon’da Silahlı Kuvvetler Dönüşüm Bölümü Müdür Amiral Cebrowski’nin yardımcısı olan bir strateji uzmanı ve sadeleştirici olan Profesör Barnett’in kitabında yer almaktadır. Hemen hemen tüm Afrika, Brezilya ve Arjantin dışında Orta ve Latin Amerika, kaosa mahkum edilen « bütünleşmesi olanaksız » olan ülkeler bölgesine denk gelmektedir. Ardından doğal olarak, Türkiye, Basra Körfezi, İran ve Pakistan dahil tüm Ortadoğu; tüm Güneydoğu Asya ve Yunanistan hariç Balkanlar. Aynı zamanda Rusya, Hindistan ve Çin ihtiyat olarak « kabus bölgesinden » çıkarılmışlardır.

Video:
« Leviathan iktidarı [6] ancak ara sıra gevşetilmelidir. Ama işte Amerikalılara, yurttaşlarımıza ve tüm dünyaya sözünü verebileceğiniz şey. Eğer bu Leviathan’ı kurtarırsak, size hemen, bundan hemen sonra işlevsel yönetişimin kurulacağını taahhüt ederiz. Eğer sonunda barışa ulaşmayı umut etmiyorsanız, bir savaşı planlamamalısınız » diyor ABD’li siyasi analist Thomas Barnett [7].

Ve Krallığın varisi olacaklardır!... Biraz ağır anlayanlar için şöyle söyleyelim: « işlevsel yönetişim », tam olarak işgal güçlerinin yönetimidir. Yani sadece ABD. Aşina olanlar için: « bütünleşmesi olanaksız topraklar » için öngörülen ne tür bir ABD yönetimidir? Bunun yanıtı bizzat « bütünleşmesi olanaksız » deyimindedir. Size daha önce de söyledik! Peki dünya neden onlardan gelecek bir « örneği » isteyecektir? Onlar ki diğerlerinin sefaleti üzerinde yan gelip yatmayı düşünüyorlar.

Meyssan’ın bir sözünü daha hatırlatmama izin verin: « 11 Eylül’den sonra başlayan savaşların hiçbiri bitmedi ».

Hay Allah, görüşmek üzere!

Çeviri
Osman Soysal
Kaynak
1tv (Rusya)

[1« Hay Allah » (Sapristi, Rusça Odnako) Mikhaïl Leontiev’in 1TV’deki siyasi programının ismidir.

[2Mikhail Saltykov-Shchedrin (1826-1889) ünlü bir Rus mizahçısıdır.

[3« Discours de Donald Trump à la 72e session de l’Assemblée générale des Nations unies », par Donald Trump, Réseau Voltaire, 19 septembre 2017.

[4ABD’nin dünyaya dair askeri projesi”, yazan Thierry Meyssan, Tercüme Osman Soysal, Voltaire İletişim Ağı , 22 Ağustos 2017.

[5The Pentagon’s New Map, Thomas P. M. Barnett, Putnam Publishing Group, 2004.

[6Leviathan, İncil ve Talmud’ta yaratıcıya karşı isyan eden hayvanları yok eden denizlerin derinliklerinden gelen efsanevi bir canavardır.

[7“New Map”, Thomas P.M. Barnett’s, Naval War College Lecture, 2002.