تام باوسر ، مشاور امنیتی حزب پرزیدنت ترامپ ، در تاریخ ۹ ماه اکتبر در تریبون آزاد مطلبی منتشر ساخت که در آن بدون بذله گویی و تاسف میگوید :
٬٬ حزب الله پیوسته برای ایالات متحده و امنیت کشورهای خاور میانه و دیگر کشورها ، تهدیدی به حساب آمده . زمان آن فرا رسیده که تمام کشورها به ایالات متحده ملحق شوند و حزب الله را به صورت یک سازمان تخریب گر و آدم کش معرفی کنند ، و به تمام شعب و متحدان آن حمله ببرند . این جواب تند بین المللی خواهد بود که جهان متمدن را تهدید می کند (...) حزب الله قدرت سیاسی خود را به قیمت قربانیانی که می گیرد به دست آورده ، از میان آنها باید رفیق حریری و ده ها مسئول لبنانی را بر شمرد . ملت لبنان ، به علت آنکه به طور دائم از سوی خشونت ها و قوه ی قهریه ی حزب الله تهدید می شود ، قادر نیست آزادانه اراده ی سیاسی خود را بیان کند ٬٬ . [1]

در ۱۰ ام ماه اکتبر ۲۰۱۷ ، ناتان سلز ، سفیر ایالات متحده در مبارزه علیه تروریزم ، و نیکولاس راسموسن ، مدیر مرکز ملی مبارزه علیه تروریزم ، در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی در دپارتمان دولتی ایالات متحده ، به مناسبت بیستمین سالگرد قرار دادن نام حزب الله در لیست سازمان های تروریستی از سوی این کشور ، اظهار داشتند که ایالات متحده از سوی حزب الله مورد تهدید واقع می شود و سپس آن را به صورت ٬٬ تهدید جهانی ٬٬ معرفی کردند .

این رفتار عادی واشنگتن است که پیوسته اعلام می کند مورد تهدید واقع شده . به همین ترتیب در تمام طول دوران ریاست جمهوری پرزیدنت ریگان ، فرستاده ی ستاد بزرگ مسلح ارتش ، که از اعضای ناتو دیدن کرده بود ، طرح اشغال نیکاراگوئه توسط ایالات متحده را مطرح کرد . همینطور در دوران ریاست جمهوری بوش پسر ، سازمان سیا تاکید می کرد که کشور عراق دارای سلاح های شیمیایی و موشک های قاره پیمایی است که می خواهد با آنها به ایالات متحده حمله کند .

رئیس امور خارجه ایالات متحده ، رکس تیلرسون نیز اعلام کرده هفت میلیون دلار به هر کس که بتواند در دستگیری طلال حمیه ، رهبر امنیت خارجی حزب الله ، ٬٬ در هر نقطه از جهان ٬٬ ، کمک کند ، پاداش خواهد داد ، همینطور ۵ میلیون دلار برای ارائه ی اطلاعاتی مربوط به فواد شکر یکی از کادر های حزب .

بنا به گفته ی سلز و راسموسن ، فواد شکر، نقش کلیدی در طراحی حمله به مقر سپاه تفنگدران نیروی دریایی آمریکا در بیروت در سال ۱۹۸۳ داشته ، طی این حمله ۲۴۱ سرباز ایالات متحده کشته شدند – در اینجا مشخص می شود که سپاه تفنگداران نیروی دریایی ایالات متحده کشور لبنان را محاصره کرده بود و نه بر عکس .

از سال های گذشته ، اسرائیل کلیه ی سوء قصد هایی که در جهان اتفاق افتاده ( آرژانتین – بلغارستان و غیره ) را به حزب الله نسبت می دهد . با وجود آنکه حزب الله پیوسته این اتهامات را رد کرده ، سرویس های داخلی پلیس این کشورها نیز هرگز نتوانسته اند به این اتهامات صحه بگذارند . با این وجود تمام این بهتان ها در دائرة المعارف ها به صورت امری تصدیق شده معرفی شده اند .

به نظر می رسد که دولت ترامپ – به غلط – حزب الله را به صورت عاملی ایرانی به شمار می آورد ، و با بد نام کردن آن می کوشد اهرم فشار بر تهران باشد .
۱- ٬٬ایالات متحده پیوسته سعی در مجزا کردن ایران و متعهدش حزب الله می باشند ٬٬ - روزنامه ی لو موند تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۱۷ - تام بوسر .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1« Les États-Unis continueront à isoler l’Iran et son allié le Hezbollah », Tom Bossert, Le Monde, Réseau Voltaire, 10 octobre 2017.