پرزیدنت سابق منطقه ی کاتالونیا ، کارل پویدمون ، در ۳۰ ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ به بروکسل سفر کرد . او توسط اعضای( Nieuw-Vlaamse Alliantie -(NVA مورد استقبال قرار گرفت و در مقر اتحادیه ی آزاد اروپا اقامت داشت .

NVA یک حزب منقطه ی فلاماند می باشد که با دولت کنونی بلژیک همکاری دارد . بعضی از رهبران آن با احزاب راست افراطی سابقه ی همکاری دارند .

اتحادیه اروپای آزاد ، شامل فدراسیون احزاب منطقه ای ، خود مختار و تجزیه طلب می باشد که همراه گروههای سبز در پارلمان اروپا جایگاهی دارند . رهبر آنها فرانسوآ آلفونسی فرانسوی می باشد که رهبر ( حزب ملت کورس ) است . حزب دموکرات اروپایی کاتالونیا با رهبری کارل پویدمون ، عضو این اتحادیه نمی باشد .

کارل پویدمون که بلافاصله وکیلی متخصص امور در مهاجرت با نام پل بکار را برای خود انتخاب کرد ، از طریق وزرای NVA اقداماتی انجام داد . در عین حال شارل میشل ، نخست وزیر بلژیک ، اعلام کرده که اجازه ی پناهندگی به او نخواهد داد ، و اجازه ی ورود به Residence Palace را برای کنفرانس مطبوعاتی نیز از او سلب نموده .

کارل پویدمون در ۳۱ ماه اکتبر ،کنفرانس مطبوعاتی در کلوب مطبوعاتی بر گذار نمود . و بدیهی بود که از ماندن در کشور بلژیک سر باز زند ، زیرا این امکان برایش میسر نمی شد . همچنین اعلام نمود که حاضر است نتیجه ی انتخابات را که از سوی نخست وزیر اسپانیا در تاریخ ۲۱ ماه دسامبر برگذار می شود ، بپذیرد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian