Voltaire İletişim Ağı

Rusya, Afganistan’da eski Cumhurbaşkanı Karzai’yi destekliyor

+

Eski Afgan Devlet Başkanı Hamid Karzai, kendisini Kremlin’in analizlerinin en iyi propagandacısı olarak gören Moskova tarafından desteklenecek.

Karzai iktidarı terk edip afyon kaçakçılığı görevlerini IŞİD’e devrettiğinden beri eski Cumhurbaşkanı Washington’a karşı tavır aldı. Geçtiğimiz Nisan ayında, IŞİD’i CIA’nin bir aracı olmakla suçlamıştı [1].

Artık halkının geleceğiyle ilgilenen Hamid Karzai, Talibanlar ile uzlaşılmasını savunmaktadır. Katar, Norveç ve Almanya’nın onlarla konuştuğunu ve aynı şeyi kendisinin de yapabileceğini iddia ediyor. On altı yıl süren savaş sonrasında böylece Rusya ile aynı çıkarımlara varmış oluyor.

Ekim ayında Valdaï’de gerçekleştirilen görüşmelere davet edilmişti.

Çeviri
Osman Soysal

[1] “Former Afghan President Karzai Calls Islamic State ’Tool’ of US”, Noor Zahid & Rahimgul Sarwan, Voice of America, April 19, 2017.

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.