Voltaire İletişim Ağı

Seyfülislam Kaddafi Libya’da Cumhurbaşkanlığına aday

+

Seyfülislam Kaddafi, ailesinin sözcüsü Bassem el-Haşimi el-Sul’un Egypt Today’a yaptığı açıklamaya göre Birleşmiş Milletler tarafından 2018 yılı ortasında Libya’da düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı seçimine aday olacak.

Babasının yanında önemli bir rol oynayan Muammer Kaddafi’nin oğlu, uzaktan bakıldığında kaosa terk edilen Libya’daki en meşru lider. Yakın gelecekte ülkesi için öngördüğü programını kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

Uluslararası Ceza Mahkemesinin yakalama emri darbesine rağmen, BM tarafından iş başına getirilen hükümetinin değil ama Tobruk Hükümetinin affından yararlanıyor.

UCM’nin yakalama emri, NATO’nun propagandasını bayağılaştıran Atlantikçi basından alınan haberleri temel alıyor. UCM’nin savcısı, onu elinde tuttuğu ve Lahey’e naklini hazırladığına inandırarak NATO’nun savaşına aktif bir şekilde katılmıştı. Dolayısıyla işgalciye karşı direnmek artık gerekli değildi.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.