عبدالله دوم پادشاه اردن ، اعلام نموده که شاهزادگان علی ، فیصل و طلال از مقام نظامی خود برکنار خواهند شد.

شاهزاده علی بن الحسین ، فرزند پادشاه سابق اردن می باشد که از همسر سومش زاده شده . او رئیس گارد سلطنتی است . در حالی که ایالات متحده قصد داشتند تا سلطنت را به کشور عراق بر گردانند ، او با خبرنگار سی ان ان خانم ریم براهیمی ازدواج نمود . او دختر لاخدار براهیمی است که یکی از سازماندهان کودتای الجزایر علیه اسلام گرایان می باشد ، و در آن زمان نماینده ی ویژه ی سازمان ملل در عراق بوده است . اما سیاست ایالات متحده تغییر کرد و قدرت به دست دولت جمهوری خواه افتاد . پرنس علی ، پرزیدنت فدراسیون فوتبال اردن می باشد . و چند بار برای ریاست فیفا خود را کاندیدا نموده .

شاهزاده فیصل بن حسین ( که نفر دوم این عکس می باشد ) فرزند پادشاه حسین از همسر دومش می باشد . او رئیس ستاد بزرگ ارتش بوده و همچنین عضو کمیته ی المپیک بین الملل می باشد. او به هنگام غیاب پادشاه عبدالله دوم ، جانشین او بوده است .

پرنس طلال بن محمد نیز از اقوام پادشاه می باشد . وعضو جدید شورای ملی امنیت به حساب می آید .

به طور رسمی این سه شاهزاده با مبالغ و هدایای بزرگی کنار گذاشته شدند . وهم اکنون نیز تحت مراقبت خانگی قرار دارند.

قصر پادشاهی در این رابطه گزینه ی سانسور را انتخاب نموده و مداخله کنندگان در امور خانواده ی سلطنتی
را به شدت تهدید می کند.

رسانه های عرب اطمینان خاطر دادند که دو شاهزاده با کمک عربستان و امارات متحد عربی ، قصد داشتند تا کودتایی ترتیب دهند . خانواده ی سلطنتی اردن وابستگی بسیاری به انگلستان دارد. انگلستان در حال حاضر قصد دارد تا متحدینی در خاور میانه علیه عربستان و امارات متحد عربی دست و پا کند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian