در تاریخ ۱۳ ماه ژنویه ی ۲۰۱۸ ، نیروهای خاص روسیه تمام اعضای گروهک جهادی را که با هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه های طرطوس و حمیمیم حمله کرده بودند ، نابود ساختند .

مقابله ی نظامی روسیه از دهکده ی موزرا واقع در منطقه ی ادلیب آغاز گردید .

به طور هم زمان تمام انبار ها و کارگاه نصب هواپیماهای بدون سرنشین عناصر جهادی نابود گردید .

پرزیدنت ولادیمیر پوتین پیش از این دست داشتن کشور ترکیه در این حمله را منتفی شمرده بود . و در مقابل رسانه ها اعلام کرد که با هم تای ترک خودرجب طیب اردوغان ، در این زمینه مکالمه ی تلفنی داشته است . همچنین او اعلام نمود که عناصر خارجی در این حمله ی مقصربودند و آنها را متهم کرد که سعی در مخدوش ساختن رابطه ی روسیه و ترکیه دارند .

هر چند پرزیدنت پوتین مشخص نکرد کدام یک از قدرت های خارجی دست به این کار زده اند

منابع نزدیک به این گذارش اعلام کرده اند که تمام شواهد نشان می دهند که به هنگام کشته شدن آندری کارلوو در ، تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۱۶ در آنکارا ، عوامل مشابهی در کار بوده اند .
دیپلماتی که به پرزیدنت ولادیمیر پوتین بسیار نزدیک بوده ، ظاهراََ به دست عوامل پلیس ترکیه کشته شده بود که مامور حفاظت از امنیت دیپلمات های حاضر در ترکیه را داشت و مولوت مرت آلتیناس نام داشت . این قتل می توانست به جنگ میان ترکیه و روسیه منتهی شود . کارشناسان روسی که به محل وقوع حادثه آمده بودند گذارش دادند که مرد جوانی که در نیروهای پلیس ترکیه خدمت می کرد ، به دست نیروهای بیگانه برای پاک سازی عناصر سیاسی تربیت شده بود .

مسئولیت منطقه ی ادلیب در دست کشور ترکیه می باشد ، اما دهکده ی موزرا به دست احرا الشام قرار دارد ( که جنبش اسلام گرای مردمان آزاد شام می باشد ) و از دست نشاندگان انگلستان می باشند - همچنین هیئت تحریر الشام ( که سازمان آزادی بخش مشرق زمین می باشد ) و از دست نشاندگان قطر می باشند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian