ولترشبکه

اسرائیل از اشغال غیر قانونی خود در بلندی های جولان دفاع می کند

+

اسرائیل در ششم ماه فوریه ۲۰۱۸ ، مرکز تحقیقات نظامی سوریه در جمرایا نزدیک دمشق را بمباران کرد . این عملیات از سوی ارتش اسرائیل این توجیه را داشت که آنجا مرکز تحقیقات سلاح های شیمیایی می باشد . وزیر دفاع ایالات متحده ، ژنرال جیم متیس، این سخنان را رد کرد ، چرا که در هشتم ماه فوریه به خبرنگار نیوزویک اعلام کرده بود که هیچ مدرکی دال بر اینکه سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده باشد ، وجود ندارد . در مرکز تحقیقات جمرایا ، متخصصین ایرانی حضور دارند که در حال تحقیق بر روشهای پرتاب دقیق موشک های دور برد می باشند

ارتش اسرائیل می ترسد ایران بتواند تصرفات غیر قانونی بلندی های جولان رابه کشور سوریه بازگرداند . مطابق با نقشه ای که در ۱۱ ماه فوریه توسط ارتش اسرائیل منتشر گردید ،و توسط بلافاصله حذف گردید ، این نقشه بلندی های جولان را به صورت سرزمین های Tsahal مورد منازعه معرفی می کند ، و نه بخشی از اسرائیل.

JPEG - 83.9 kb

شباهت دارد RQ-170 Sentinelایران از پایگاه پالمیرا ، هواپیمای بدون سرنشینی که به به بلندی های جولان فرستاد . تساهال ، آن را منهدم نمود و پس از آن هفت پایگاه ایرانی در سوریه را هدف قرار داد . هواپیمای اف -۱۶ اسرائیل نیز بر فراز سوریه منهدم گردید .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.