ولترشبکه

در حال آماده سازی پروژه ای علیه جاده ی ابریشم می باشدQuads

+

به وجود آورد . کهQDSایالات متحده دیالوگ چهارگانه ی امنیتی را با نام کوادز شامل گروه های ضد چینی، شامل : ژاپن ، استرالیا و هند از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ بوده است.اما در کانبرا ، پس از تغییرات در دولت ، این پروژه استراتژیک منحل شد.

دولت ترامپ نیز پروژه ای به مانند چینی ها در حال طرح ریزی است که ازمدل کهن جاده ی ابریشم الگو برداری می کند .

در سال ۲۰۰۹ ، حزب کمونیست چین ژنرال زی جین پینگ را انتخاب کرده بود تا بتواند سیستم ارتبط تجارت جهانی را به وجود بیاورد که تمام کره ی زمین را در بر بگیرد. زمانی که ژنرال زی رئیس جمهور چین گردید ، این پروژه رابه طور تدریجی میان ۷۰ کشور جهان در میان گذاشت که هزینه ی آن ۱۲۴ میلیارد دلار برآورد می شد .

گرد هم آمدند . ASEANدر ماه نوامبر ۲۰۱۷ گروه کوادز ، در حاشیه ی جلسات اهداف بزرگ( ضد پروژه ی) آنها در کاخ سفید در تاریخ ۲۳ ماه فوریه ۲۰۱۸ توسط نخست وزیر استرالیا ملکوم تورنبول و پرزیدنت دونالد ترامپ مورد بحث قرار گرفت .

خود در سال ۲۰۱۷Foreign Policy White Paperدر ماه دسامبر ، دولت استرالیا در اعلام کرد که در کنار ایالات متحده ، علیه چین وارد عمل خواهد شد .

می باشد SouthComدر تاریخ ۱۵ ماه فوریه ۲۰۱۸ ، آدمیرال کورت تید ، که مدیر به شدت از ریسک جاده ی ابریشم سخن گفته بود : جاده ای که باعث تضعیف نفوذ ایالات متحده خواهد گردید.

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.