یک گروه از عناصر داعشی در تاریخ ۸ ماه فوریه ۲۰۱۸ در ترینیته توباگو دستگیر شدند ، این در حالی بود که آنها در حال پی ریزی عملیات سهمناکی بودند که در میان کارناوال به تاریخ ۱۳ و ۱۴ فوریه برگذار می شد .

ترینیته توباگو دارای اقلیت بزرگی از مسلمانان هندی است، که به هنگام ایجاد مستمره ی انگلیسی به آنجا مهاجرت نمود . به مرور زمان ، آمریکایی های افریقایی تبار و عرب ها به این جماعت اضافه شدند .

این جزیره ی بسیار زیبای دریای کارائیب ، صدها مبارز داعشی را در خود پرورش داده . این یکی از نخستین کشورهایی قاره ی آمریکاست که عناصر جهادی را به وجود آورده.

شان کراوفورد که ابو سعد ترینیدادی ( در تصویر بالا ) نام گرفته ، سال پیش
در مجله ی دبیق داعشی اعلام نمود که در حال تدارک عملیاتی است .

در ماه ژوئیه ۱۹۹۰ ، صدها عنصر جهادی که شامل جماعت مسلمین می شدند ، کوشیدند تا حکومت را در ترینیته توباگو در دست بگیرند . آنها به پارلمان این کشور حمله بردند و نخست وزیر را گروگان گرفتند و در مکان تلویزیون ملی به مدت شش روز مستقر شدند ، و پس از آن خود را تسلیم نمودند .

در ماه مه ۲۰۱۷ ، تی یری میسان در شبکه ی راشیا تودی به زبان اسپانیولی ، بااعتراض به حوادث ونزوئلا، اعلام نمود که این حملات به مانند تاخت و تاز سازمان سیا در کشور شیلی دوران سالوادور آلنده می باشد . در طی چند مصاحبه ، او تایید کرد که داعش در شمال غربی آمریکای جنوبی ، در حال بهم زدن تعادل منطقه می باشد که در کادر استراتژی آدمیرال آرتور سبروسکی قرار گرفته است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian