ولترشبکه

خبر ویژه : حضور نیرو های پیاده نظام روسیه در دمشق

تمامی تحلیلگران به طور روشن مشخص نمودند که در طول چهار سال اخیر ، برای کشور روسیه امکان فرستادن نیروهای پیاده نظام در برابر عناصر جهادی در سوریه وجود نداشت چرا که ممکن بود مانند افغانستان با شکست مواجه شوند . اما واقعیت امر آن است که مسکو به وسیله ی نیروهای نیابتی که توسط واشنگتن مقرر شده در حال جنگ می باشد ، اما آنچه که صحت ندارد تفاهم دو ابر قدرت در ارتباط با آینده ی سوریه و حتی منطقه می باشد . تی یری میسان نخستین کسی بود که در سال ۲۰۱۵ اعلام نمود ، ارتش روسیه وارد خاک سوریه شده است . و اکنون نیز نخستین کسی است که اعلام می کند که این کشور پیاده نظام خود را وارد سوریه کرده است . شبکه ی ولتر در دمشق سوریه ، در تاریخ ۲۵ ماه فوریه ی سال ۲۰۱۸ این موضوع را اعلام کرده است :

| دمشق (سوریه)
+
JPEG - 35.3 kb
ولادیمیر پوتین ( پرزیدنت فدراسیون روسیه ) و ژنرال آلکساندر بورتینکوو ( رئیس حوزه ی ضد جاسوسی روسیه – اف اس بی )

واشنگتن تصمیم گرفته تا پروژه ی تخریب دولتها و جوامع خاور میانه بزرگ را به بخش دوم طرح های خود موکول نماید و تمامی قدرت خود را برای مخالفت با پروژه ی چینی جاده ی ابریشم به کاربندد . این موضوع توسط پرزیدنت دونالد ترامپ و نخست وزیر استرالیا مالکوم تورنبال ( که نماینده ی بریتانیا می باشد ) در تاریخ ۲۴ ماه فوریه در کاخ سفید به اجرا گذاشته شد .

مسئله ای که تنها شامل بحران سنتی میان امپراطوری های دریایی انگلو ساکسون از یک سو و پروژه ی تجاری زمینی چینی از سوی دیگر ، نمی باشد . اما بیشتر شامل خطری است که صنعت چینی به کشورهای پیشرفته وارد می کند . برای سرعت بخشیدن به این تصمیم ( در حالی که در دوران عهد عتیق ، اروپایی ها تشنه ی بدست آوردن ابریشم چینی بودند ) امروزه کشورهای غربی از رقابت با ماشین های چینی واهمه دارند .

از آنجاییکه بیجینگ از مسیر سنتی جاده ی ابریشم که از موسول و پالیمرا می گذشته صرف نظر کرده ، ایالات متحده دیگر نیازی به مجهز نمودن عناصر جهادی برای تشکیل خلفات اسلامی در عراق و سوریه ندارند .

همچنین در ۲۴ ماه فوریه ، زمانی که روسیه و ایالات متحده ماده ی ۲۴۰۱ را به شورای امنیت تقدیم نمودند : متنی که از شب قبل از ارائه آماده بود و هیچ یک از مواد آن تغییر نیافت . هر چند این ترس وجود داشت تا معامله ی دیگری روی آن صورت بگیرد.

این عهد نامه در پاسخ به حرکت رسانه ای فرانسه بود که قصد نجات مردمان غوطه را عنوان می کرد ، در حالی که در عهد نامه ی اخیر تمام کشور سوریه در نظر گرفته شده است .

تنها موردی که در حالت تعلیق قرار دارد ، عقب نشینی نیروهای ارتش ترکیه و ایالات متحده می باشد . در رابطه با آنها ،باید گفت که ممکن است تمایلی به عقب نشینی از بخش شمال شرقی سوریه نشان ندهند . در واقع کشور چین تصمیم گرفته تا جاده ی ابریشم را از ترکیه عبور دهد ، و به همین علت نیز واشنگتن بر آتش جنگ خواهد دمید تا کشور کردستان را در مناطق کرد نشین به وجود آورد ( چرا که بخش جنوب شرقی آناتولی پس از قتل عام ارامنه ، دیگر جزو سرزمین های ارمنستان تاریخی به حساب نمی آید ) ، و اینگونه جاده ی ابریشم بیجینگ در این نقطه گسسته خواهد شد .

مسکو بار دیگر هواپیما های جدیدی در پایگاه حمیمیم آورده ، که دو هواپیمای آن شامل می باشد ؛آنها ماحصل تکنولوژی پیشرفته می باشند و پنتاگون تصور Su-57 می کند که تا سال ۲۰۲۵ قابل بهره برداری نباشند . به خصوص که مسکو تا کنون تنها نیروی هوایی خود را به همراه نیروهای ویژه به سوریه فرستاده ، هم اکنون به طور محرمانه پیاده نظام خود را به این کشور گسیل داشته .

در صبح روز ۲۵ ماه فوریه ، ارتشیان نیروی زمینی روسیه در کنار ارتش عرب سوریه، در شهر غوطه قرار گرفتند هم اکنون هیچ کس قادر به حمله به دمشق نمی باشد و نمی تواند جمهوری عرب سوریه را از پا درآورد ، مگر آنکه با برخورد ارتش روسیه مواجه شود .

عربستان سعودی ، فرانسه ، اردن و انگلستان ، که به طور مخفیانه گروه ٬٬ کوچک٬٬ را در ۱۱ ماه ژانویه تشکیل داده بودند تا به این وسیله جریان صلح سوشی را مختل سازند ، دیگر قادر به گرفتن هیچ تصمیمی نخواهند شد .

چنانچه لازم باشد ، ما همگی تظاهر خواهیم کرد که دو گروه نظامی که در غوطه ی شرقی ، قرار دارند ( آنهایی که از طرف سعودی ها و قطری ها می باشند )، هیچ ارتباطی با القاعده فرانسوی راDGSEندارند . در حالی که آنها به طور محرمانه افسران ام آی ۶ بریتانیا و

که ( تحت عنوان پزشکان بدون مرز در منطقه حضور دارند ) از صافی رد کرده و به کشور خود باز خواهند گرداند . جنگ هنوز در کل سرزمین سوریه پایان نگرفته ، هرچند در دمشق دیگر خبر از جنگ نمی باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

منبع
Al-Watan (Syrie)

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.