ولادیمیر پوتین ( پرزیدنت فدراسیون روسیه ) و ژنرال آلکساندر بورتینکوو ( رئیس حوزه ی ضد جاسوسی روسیه – اف اس بی )

واشنگتن تصمیم گرفته تا پروژه ی تخریب دولتها و جوامع خاور میانه بزرگ را به بخش دوم طرح های خود موکول نماید و تمامی قدرت خود را برای مخالفت با پروژه ی چینی جاده ی ابریشم به کاربندد . این موضوع توسط پرزیدنت دونالد ترامپ و نخست وزیر استرالیا مالکوم تورنبال ( که نماینده ی بریتانیا می باشد ) در تاریخ ۲۴ ماه فوریه در کاخ سفید به اجرا گذاشته شد .

مسئله ای که تنها شامل بحران سنتی میان امپراطوری های دریایی انگلو ساکسون از یک سو و پروژه ی تجاری زمینی چینی از سوی دیگر ، نمی باشد . اما بیشتر شامل خطری است که صنعت چینی به کشورهای پیشرفته وارد می کند . برای سرعت بخشیدن به این تصمیم ( در حالی که در دوران عهد عتیق ، اروپایی ها تشنه ی بدست آوردن ابریشم چینی بودند ) امروزه کشورهای غربی از رقابت با ماشین های چینی واهمه دارند .

از آنجاییکه بیجینگ از مسیر سنتی جاده ی ابریشم که از موسول و پالیمرا می گذشته صرف نظر کرده ، ایالات متحده دیگر نیازی به مجهز نمودن عناصر جهادی برای تشکیل خلفات اسلامی در عراق و سوریه ندارند .

همچنین در ۲۴ ماه فوریه ، زمانی که روسیه و ایالات متحده ماده ی ۲۴۰۱ را به شورای امنیت تقدیم نمودند : متنی که از شب قبل از ارائه آماده بود و هیچ یک از مواد آن تغییر نیافت . هر چند این ترس وجود داشت تا معامله ی دیگری روی آن صورت بگیرد.

این عهد نامه در پاسخ به حرکت رسانه ای فرانسه بود که قصد نجات مردمان غوطه را عنوان می کرد ، در حالی که در عهد نامه ی اخیر تمام کشور سوریه در نظر گرفته شده است .

تنها موردی که در حالت تعلیق قرار دارد ، عقب نشینی نیروهای ارتش ترکیه و ایالات متحده می باشد . در رابطه با آنها ،باید گفت که ممکن است تمایلی به عقب نشینی از بخش شمال شرقی سوریه نشان ندهند . در واقع کشور چین تصمیم گرفته تا جاده ی ابریشم را از ترکیه عبور دهد ، و به همین علت نیز واشنگتن بر آتش جنگ خواهد دمید تا کشور کردستان را در مناطق کرد نشین به وجود آورد ( چرا که بخش جنوب شرقی آناتولی پس از قتل عام ارامنه ، دیگر جزو سرزمین های ارمنستان تاریخی به حساب نمی آید ) ، و اینگونه جاده ی ابریشم بیجینگ در این نقطه گسسته خواهد شد .

مسکو بار دیگر هواپیما های جدیدی در پایگاه حمیمیم آورده ، که دو هواپیمای آن شامل
می باشد ؛آنها ماحصل تکنولوژی پیشرفته می باشند و پنتاگون تصور Su-57
می کند که تا
سال ۲۰۲۵ قابل بهره برداری نباشند . به خصوص که مسکو تا کنون تنها نیروی هوایی خود را به همراه نیروهای ویژه به سوریه فرستاده ، هم اکنون به طور محرمانه پیاده نظام خود را به این کشور گسیل داشته .

در صبح روز ۲۵ ماه فوریه ، ارتشیان نیروی زمینی روسیه در کنار ارتش عرب سوریه، در شهر غوطه قرار گرفتند
هم اکنون هیچ کس قادر به حمله به دمشق نمی باشد و نمی تواند جمهوری عرب سوریه را از پا درآورد ، مگر آنکه با برخورد ارتش روسیه مواجه شود .

عربستان سعودی ، فرانسه ، اردن و انگلستان ، که به طور مخفیانه گروه ٬٬ کوچک٬٬ را در ۱۱ ماه ژانویه تشکیل داده بودند تا به این وسیله جریان صلح سوشی را مختل سازند ، دیگر قادر به گرفتن هیچ تصمیمی نخواهند شد .

چنانچه لازم باشد ، ما همگی تظاهر خواهیم کرد که دو گروه نظامی که در غوطه ی شرقی ، قرار دارند ( آنهایی که از طرف سعودی ها و قطری ها می باشند )، هیچ ارتباطی با القاعده فرانسوی راDGSEندارند . در حالی که آنها به طور محرمانه افسران ام آی ۶ بریتانیا و

که ( تحت عنوان پزشکان بدون مرز در منطقه حضور دارند ) از صافی رد کرده و به کشور خود باز خواهند گرداند . جنگ هنوز در کل سرزمین سوریه پایان نگرفته ، هرچند در دمشق دیگر خبر از جنگ نمی باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian
منبع
Al-Watan (Syrie)">Al-Watan (Syrie)