ولترشبکه

واگذار می نماید Neom مصر بخشی از سرزمین خود را برای پروژه ی

+

رئیس جمهور مصر عبدالفتاح السیسی ، پس از پذیرفتن محمد بن سلمان ولیعهد خواهدNeomعربستان ، اعلام کرد کشورش به پروژه ی پیوست .

عربستان سعودی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که در پی ساختن شهر بزرگی بهرمند خواهد شد ، تا توریست های ثروتمند را در آنجاhigh techاست که از فن آوری جذب نماید .این منطقه با قوانین هماهنگ با کشورهای غربی اداره خواهد شد، به خصوص با وهابیت و قوانین شرعی اسلام هیچ ارتباطی نخواهد داشت ،

کلمه ی ساختگی است که مفهوم آن تازگی می باشد مرکب از کلمه ی نئو یونانی و Neom مستقبل عرب می باشد .

این منطقه در ساحل دریای سرخ ، در ناحیه ی تابروک قرار دارد که هم مرز با اردن و در مجاورت با مصر واقع شده . مساحت آن حدود ۲۶۰۰۰ کیلومتر مربع میباشد که یادآور مناطق اروپایی است .

بودجه ای که برای این پروژه در نظر گرفته شده حدود ۵۰۰ میلیارد دلار می باشد . می قرار دارد که مدیر سابق Klaus Kleinfeld اداره ی آن به دست بوده و گروه بیلدربرگ را سرپرستی می کند. Alcoa-Arconic

پرزیدنت السیسی ، تصمیم گرفته تا بخشی از جنوب صحرای سینا را همراه شهر شرم الشیخ و بخشی از سرزمین مصر را که شامل شهرحورقده می باشد به این پروژه ملحق سازد . این امر سبب می شود تا این منطقه خارج از حوزه ی مصر در برابر طبروق قرار بگیرد . مبلغ ۱۰ میلیارد دلار ( که تماماََ‌توسط عربستان سعودی پرداخت شده ) برای این پروژه ی مشترک در نظر گرفته شده است .

در ماه آوریل سال ۲۰۱۶ ، پرزیدنت السیسی ، جزایر تیران و صنافیر را به عربستان سعودی واگذار نمود ، منطقه ای که به صورت حائل در خلیج عقبه ، میان صحرای سینا و عربستان سعودی قرار دارد . او این عمل خود را به صورت استرداد این مناطق قلمداد نموده ، در حالی که تنها سند معتبر در این رابطه ، کنوانسیون لندن در سال ۱۸۴۰ می باشد ، که این جزایر را جزو سرزمین مصر به حساب می آورد . این واگذاری به عربستان سعودی اجازه ملحق نماید و در کل منطقه تغییراتی ایجاد Neomداده تا این جزایر را به پروژه ی کند .

سبب شده تا عربستان قرار داد مصر و De factoاز سوی دیگر ، این واگذاری ، اسرائیل کمپ دیوید را بپذیرد [1] ، قرار دادی که به نیروی دریایی اسرائیل اجازه می دهد تا در خلیج عقبه و دریای سرخ رفت و آمد داشته باشد . این امر نشان می دهد که تنها یک شهر بزرگ سعودی Neom اسرائیل در این پروژه نقش دارد . در هر صورت ، نخواهد بود ، بلکه مجمع الجزیره ای باید باشد که در درون آن اسرائیل کنترل رفت و آمدهای دریایی را در اختیار خواهد داشت .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.