پرزیدنت دونالد ترامپ اعلام کرد که رکس تیلرسول وزیر امور خارجه را از مقام خود برکنار ساخته و رئیس سازمان سیا مایک پومپئو را جایگزین او می کند .و جینا هاسپل معاون سازمان را به ریاست‌ سازمان در می آورد .

پرزیدنت ترامپ در ارتباط به کشور روسیه ، ایران و کره ی شمالی با وزیر امور خارجه ی خود اتفاق نظر نداشته است . رکس تیلرسون معتقد بود که باید کشور روسیه را در قطب شرارت قرار داد ، و مخالف بهم زدن قرار داد ۵+۱ بوده است و حاضر نبود تا پرزیدنت ترامپ با رهبر کره ی شمالی وارد گفتگو شود .

جینا هاسپل ، از سوی آرای عمومی بهترین جاسوس سازمان سیا به حساب می آمده و در عین حال سیاست مداران واشنگتن او را مسئول می دانستند و متهم می کردند تا زندان سری سازمان سیا را در تایلند اداره می کند و همچنین درجنایاتی که بر سر ابو زوبیدا و عبد الرحیم الناشیری آمده بود ، نظارت داشته است . او مسئول تمام شکنجه هایی است که از زمان جرج دبلیو بوش به اجرا در آمده . و این نخستین باری است که یک زن مقام ریاست سازمان سیا را به عهده می گیرد .

از سوی دیگر لورانس کودلوو ، که در دوران ریگان در کاخ سفید خدمت می کرده ، هم اکنون خبرنگار رسانه ی سی ای بی سی شده است، شاید به جانشینی گری کهن که رئیس مشاور اقتصاد ملی است ، برگزیده شود .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian