ولترشبکه

آنکار به خاطر حمایت از تروریست ها به پاریس هشدار داد

+

PYDپرزیدنت رجب طیب اردوغان پس از آنکه پرزیدنت ماکرون با نماینده ی در پاریس ملاقات کرد ، در تاریخ ۳۰ ماه مارس ۲۰۱۸ ، با لحن بسیار تندی هشدار دارد .

SDFمطابق با سخنگوی کاخ الیزه ، امانوئل ماکرون با فرستاده ی (نیروهای دموکراتیک سوریه ) می باشد،PYDدیداری داشته ، هر چند که این گروه در واقع صورت دیگری از که هم ردیف حزب پ ک ک ترکیه می باشد .

مطابق با گفته ی رئیس سابق ارتش ترکیه ، ژنرال ایلکرباشبوک ، گروه پ ک ک و پ ی د ، که در گذشته حزب مارکسیست لنینیست و طرفدار اتحاد جماهیر شوروی و حامی سوریه بوده اند ، هم اکنون تبدیل به حزبی آنارشیست و طرفداری سازمان ناتو شده اند .

پرزیدنت اردوغان خاطر نشان کرده که فرانسه اجازه داده تا دفاتر پ ک ک و پ ی د در پاریس شکل بگیرد ، در حالی که این سازمان ها مسئول شمار زیادی از حملاتی بوده اند که باعث شده چهل هزار شهروند ترک کشته شوند . او با لحن محکمی اضافه کرده که ترکیه نیاز به هیچ واسطه ای برای برقراری رابطه با گروه های تروریستی ندارد .

رجب طیب اردوغان همچنین با تهدید اعلام کرده ، چنانچه فرانسه در این حرکت خود عقب نشینی نکند ، شاهد عواقب سیاسی این برخورد در سرزمین خود خواهد بود ، این تهدید با همان لحنی بیان شد که قبل از سوء قصد های پاریس و بروکسل بیان کرده بود .

وزیر امور خارجه ی ترکیه ، مولوت چاوش اوغلو ، به هم تای فرانسوی خود ژان ایو لو دریان در تماسی تلفنی ، تعجب خود را از حرکت فرانسه اعلام نمود .

در همین رابطه ، کاخ الیزه بر عکس بیانات سفیر روژاوا در پاریس ، اعلام نمود که قصد هیچ عملیاتی خارج از محدوده ی نیروهای ائتلاف بین الملل انجام نخواهد داد ؛ توضیحاتی که بی تاثیر بوده : زیرا نیروهای ائتلاف که در ظاهر اف د اس به وجود آمده همچنان از مزدوران پ ک ک و پ ی د ، علیه دمشق استفاده می کند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.