ولترشبکه

آخرین اخبار در ارتباط با حمله ی احتمالی غربی ها به سوریه ( ۱۱ ماه آوریل )

+

وقایع ۱۱ آوریل ۲۰۱۸

سازمان جهانی بهداشت ( او ام اس ) خواسته تا بدون قید و شرط به قربانیان حادثه ی بمباران شیمیایی غوطه ، که مورد ادعای کلاه سفیدها بوده و در آن بیش از پانصد تن از غیر نظامیان مجروح شده اند ، دسترسی داشته باشد .

آژانس اروپایی امنیت هوایی ( ای آ اس آ ) به شرکت های هواپیمایی اروپایی حاضر در سوریه اعلام کرده که طی ۷۲ ساعت آینده احتمال شلیک موشک از ناوگان های دریایی به سمت سوریه وجود دارد . بسیاری ازاین شرکت های هواپیمایی مسیر خود را تغییر داده و به سوی اسرائیل ، لبنان و قبرس پرواز نمودند .

پرزیدنت دونالد ترامپ در پیام توئیتری خود اعلام کرد : ٬٬ روسیه قسم خورده که تمام موشک هایی که به سوی سوریه پرتاب شوند ، نابود خواهد کرد . روسیه باید آماده باشد ، چون موشک های زیبا ، جدید و هوشمندی در راه اند ! شما نباید هم پیمان جانوری باشید که با گاز ملت خود را می کشد و از این کار لذت می برد . ٬٬

یکی از چهار هواپیمای ناوگان ٬٬ روز حشر ٬٬ به پرواز در آمدند . این هواپیماها به جهت نقل مکان پرزیدنت و بخشی از حکومت نظامی تدارک دیده شده اند ، هم چنین می توانند در صورت وقوع جنگ اتمی آنها را نقل مکان دهند .

در حالی که سازمان منع سلاح های شیمیایی ( او آی ای سی ) اعلام کرده که بلافاصله ناظرانی به غوطه ی شرقی خواهد فرستاد ، سخن گوی وزارت امور خارجه ی روسیه ، ماریا زاخارووآ ، از اینکه کشورهای غربی می خواهند هر گونه مدرک مربوط به دست کاری های خود را با پرتاب موشک به سوی سوریه نابود سازند ، مورد تمسخر قرار داد .

ارتش عرب سوریه تمامی فرودگاه ها و پایگاه های اصلی نظامی کشور را ترک می کند .

ارتش روسیه اعلام کرده که وضعیت در شهر دوما به حالت عادی باز گشته . و آخرین افراد عناصر جهادی در حال ترک منطقه می باشند و مطابق با توافق ، به شهر ادلیب برده خواهند شد . یک واحد پلیس نظامی روسیه نیز در منطقه حضور خواهد داشت تا امنیت شهروندان غیر نظامی را تضمین نماید .

پرزیدنت پوتین طی مصاحبه ی تلویزیونی اعلام کرد : وضعیت در دنیا روز به روز بحرانی ترمی شود . اما ، ما امیدواریم تا منطق و درایت بتواند حاکم شود و روابط بین المللی مسیر سازنده ای را پیش بگیرند ، سیستم های جهانی با ثبات تر و قابل پیش بینی گردند . ٬٬

نخست وزیر بریتانیا ترزا می ، اطمینان خاطر داد که رژیم بشار اسد مسئول حمله ی شیمیایی غوطه بوده است .

اکبر ولایتی وزیر سابق امور خارجه و مشاور رهبر انقلاب اسلامی ایران ، طی سفر خود به دمشق ، اعلام کرد که در برابر تهاجمات کشورهای بیگانه ، کشور ایران در کنار کشور سوریه خواهد ایستاد .

سازمان منع سلاح های شیمیایی روز دوشنبه جلسه ای خواهد داشت که طی آن حمله ی مورد ادعای کلاه سفیدها به ا غوطه ، را بررسی خواهد کرد .

پرزیدنت ولادیمیر پوتین در مکالمه ی تلفنی با بنیامین ناتانیاهو از او خواست تا از ایجاد هر گونه درگیری در منطقه که باعث ایجاد هرج و مرج خواهد شد ، جلو گیری نماید .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.