ولترشبکه

آخرین خبر مربوط به حمله ی کشورهای غربی به سوریه ( ۱۲ ماه آوریل )

+

حوادث روز ۱۲ ماه آوریل ۲۰۱۸

به گفته ی دیلی تلگراف ، ترزا می دستور داده تا چند زیر دریایی در حوالی سواحل سوریه پهلو بگیرند . به گفته ی تایم ،پایگاه بریتانیایی آکروتیری ( قبرس ) آماده ی حمله می باشد .

آنتونیو گوترس ،نماینده ی سازمان ملل ، به پنج عضو دائمی شورای امنیت در تماس تلفنی درخواست کرد تا از ٬٬ بروز هر گونه وضعیت غیر قابل کنترلی جلو گیری نماید ٬٬ و به آنها یاد آوری نمود که ٬٬ خواسته ی ما در نهایت خاتمه دادن به رنج فوق العاده زیاد مردم سوریه می باشد ٬٬ .

ارتش عرب سوریه اعلام کرد که ارتباط میان ارتش ایالات متحده و روسیه برای جلوگیر ی از بروز هر گونه حادثه ی ناگواری ، هم اکنون بر قرار می باشد .

بشار اسد در حالی که از پذیرای اکبر ولایتی ، مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران در سوریه بود هشدار داد که در برابر دخالت های کشورهای غربی در منطقه که باعث ایجاد هرج و مرج خواهد شد ، به طور قاطع جلو گیری خواهد کرد .

رجب طیب اردوغان ، درگذارشی تلویزیونی ، اعلام کرد : ٬٬ مابه طور تمام و کمال با کشورهایی که بخواهند با نیروی نظامی خود سوریه ی را آماج حملات خود قرار دهند مبارزه خواهیم کرد . ٬٬

گنادی گاتیلو ، سفیر روسیه در سازمان ملل در ژنو ، اعلام کرد ، سازمان بهداشت جهانی نباید هر گونه ادعای کلاه سفید ها در ارتباط با حمله ی شیمیایی غوطه را بپذیرد .

پرزیدنت ایالات متحده ، دونالد ترامپ ، در توئیت خود نوشت : ٬٬ من هرگز نگفتم که کی حمله به سوریه اتفاق خواهد افتاد .این موضوع می تواند خیلی زود و یا منتفی باشد ! در هر حال ، ایالات متحده با دولت من توانسته به طور تحسین آمیزی منطقه را از وجود عناصر جهادی پاک نماید . چه کسی از ما تشکر کرده ؟ ٬٬ ( ناوگان دریایی نورفالک تا یک ماه دیگر در دریای مدیترانه پهلو نخواهد گرفت ).٬٬

پرزیدنت فرانسه ، امانوئل ماکرون نیز در شبکه ی تی ال یک اعلام کرد ٬٬ دلایل کافی ٬٬ در ارتباط با حمله ی شیمیایی غوطه وجود دارد .

صدراعظم آلمان ، آنگلا مرکل نیز گفت که کشورش در هیچ گونه عملیات نظامی علیه سوریه مشارکت نخواهد داشت ، هر چند از آن حمایت می کند . و در ادامه اضافه کرد : ٬٬ما هم اکنون باید بپذیریم که کلیه ی سلاح های شیمیایی سوریه منهدم نشده اند ٬٬

ماریا زاخارووآ ، سخن گوی وزارت امور خارجه ی روسیه اعلام کرد : ٬٬ هیچ کس به کشورهای غربی این اجازه را نداده که خود را به صورت ژاندارم های جهانی معرفی کنند ،تا عملیات آنها به صورت تحقیق ، داد رسی ، قضاوت و جلادی باشد ٬٬ .

پرزیدنت کمیسیون دفاعی دوما ، ولادیمیر شامانوو ، اعلام کرد که کشتی های روسی همانطور که پیش بینی شده بود ، از بندر طارطوس سوریه در صورت وقوع حمله ، خارج می شوند .

امانوئل ماکرون ، آنگلا مرکل طی مصاحبه ی تلفنی اظهار تاسف کردند که تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل در حال حاضر مسدود شده و هیچ یک از آنها به مرحله ی عمل نرسیده است ٬٬.

ژنرال جیمز متیس ، وزیر دفاع ایالات متحده در کنگره اعلام نمود که هیچ سندی دال بر وجود حمله ی شیمیایی به غوطه وجود ندارد .

بشار جعفری ، نماینده ی سوریه در سازمان ملل نیز اعلام نمود که گروه های ناظرین ( آو آی آی سی) در تاریخ ۱۲ و ۱۳ آوریل در سوریه حضور خواهند یافت . و این سازمان اعلام کرد که آنها عملیات خود را از روز شنبه آغاز می کنند .

کشور سوئد نیز در جلسه ی محرمانه ی سازمان امنیت ، درخواست کرد که پیمانی بسته شود تا مامورین خلع سلاح بتوانند به سوریه عازم شوند ٬٬ و برای همیشه از به کار گیری سلاح های شیمیایی جلو گیری نمایند ٬٬ .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.