ولترشبکه

جمهوری چک سم نویشوک را تولید کرده

+

در مصاحبه ی تلویزیونی با شبکه ی بارآندوو ، رئیس جمهور جمهوری چک ، میلوس زمن، مشخص کرده که از گذارش سرویس های اطلاعاتی کشورش در ارتباط با ادعای روسیه که تولید سم نویشوک را به آنها نسبت می داده ، حمایت کرده .

او اعلام کرد : ٬٬ باید نتیجه گیری کنیم که کشور ما ماده ای از نوع نویشوک تولید و آزمایش کرده است ، حتا ، چنانچه به مقدار کم تولید شده باشد و سپس آن را منهدم کرده باشیم ،(…) نمی توان با دو رویی ادعا کرد که ما این کار را انجام نداده ایم ( …) لزومی ندارد دروغ بگوییم ٬٬ .

مطابق با سرویس های اطلاعات نظامی این کشور ، این سم در انستیتوی تحقیقات نظامی A230در ماه نوامبر ۲۰۱۷ تولید شده و کد تولید آن عبارت است از :BRNO

ابتدا ، آندره ی بابیش ، نخست وزیر ، به شدت منکر تولید این ماده در موضوع مربوط به اسکریپال شده بود . بنا بر ادعای ترزا می ، نخست وزیر بریتانیا : روسیه دروغ می گوید و از اینکه قصد داشته سرگئی اسکریپال را مسموم کند مقصر است .

پرزیدنت میلوش زمن در اتحادیه ی اروپا شخصی است استثنایی . او تنها رهبر کشوری است که دو بار علیه تحریمات روسیه و سوریه مخالفت کرده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.