گذارشگر اف بی آی در ارتباط با دخالت روسیه در کارزار ، NBCبنا بر گفته ی
سیاسی ترامپ( در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده) ، کسی غیر از استفان هالپر نبوده است . او که مامور سابق سازمان سیا بوده ، امروز در کمبریج ( انگلستان ) تدریس می کند و مدیر شبکه ی خصوصی اطلاعاتی است .

می باشد ، یکی از شخصیت های بارز سازمان سیا در Ray S.Clineهالپر داماد
سالهای ۶۰ تا ۷۰ . به هنگام کازار انتخاباتی سال ۱۹۸۰ ، هالپر نزد جورج بوش پدر فعالیت می کرده ، و همچنین در دوران ریگان ، از آنجاییکه از مدیران سابق سیا بوده، معاون رئیس جمهور بوده است . او وارد کارزار انتخاباتی پرزیدنت جیمی کارتر شد و توانست اطلاعات خصوصی او را در ارتباط با برخی از عوامل دولت جدید ایران به دست آورد . بر پایه ی همین اطلاعات بود که دولت بوش و ریگان توانستند از حمایت دولت جمهوری اسلامی برخوردار باشند و بتوانند در عملیات ٬٬سورپرایز ماه اکتبر ٬٬ ، جاسوسان سازمان سیا را که در سفارت آمریکا در تهران زندانی شده بودند ، آزاد نمایند
 [1]

استفان هالپر چندین بار پولهای هنگفتی از دولت The Interceptبنا بر گذارشگر
اوباما در سال ۲۰۱۶ برای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ دریافت کرده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1بر اساس تفکر عمومی غرب ، این جاسوسان به غلط ٬٬ اسیران سفارت آمریکا ٬٬ قلمداد شده اند . آنها در بخش سری سفارت به هنگام عملیات جاسوسی دستگیر شدند . هرگز ایالات متحده ایران را برای دخالت در امور ویژه ی دیپلماتیک ، متهم ننمود ، بر عکس آنها بودند که از موقعیت ویژه ی خود سوء استفاده نمودند .