ولترشبکه

دولت پنهان و کارزار سیاسی ترامپ

+

گذارشگر اف بی آی در ارتباط با دخالت روسیه در کارزار ، NBCبنا بر گفته ی سیاسی ترامپ( در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده) ، کسی غیر از استفان هالپر نبوده است . او که مامور سابق سازمان سیا بوده ، امروز در کمبریج ( انگلستان ) تدریس می کند و مدیر شبکه ی خصوصی اطلاعاتی است .

می باشد ، یکی از شخصیت های بارز سازمان سیا در Ray S.Clineهالپر داماد سالهای ۶۰ تا ۷۰ . به هنگام کازار انتخاباتی سال ۱۹۸۰ ، هالپر نزد جورج بوش پدر فعالیت می کرده ، و همچنین در دوران ریگان ، از آنجاییکه از مدیران سابق سیا بوده، معاون رئیس جمهور بوده است . او وارد کارزار انتخاباتی پرزیدنت جیمی کارتر شد و توانست اطلاعات خصوصی او را در ارتباط با برخی از عوامل دولت جدید ایران به دست آورد . بر پایه ی همین اطلاعات بود که دولت بوش و ریگان توانستند از حمایت دولت جمهوری اسلامی برخوردار باشند و بتوانند در عملیات ٬٬سورپرایز ماه اکتبر ٬٬ ، جاسوسان سازمان سیا را که در سفارت آمریکا در تهران زندانی شده بودند ، آزاد نمایند  [1]

استفان هالپر چندین بار پولهای هنگفتی از دولت The Interceptبنا بر گذارشگر اوباما در سال ۲۰۱۶ برای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ دریافت کرده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] بر اساس تفکر عمومی غرب ، این جاسوسان به غلط ٬٬ اسیران سفارت آمریکا ٬٬ قلمداد شده اند . آنها در بخش سری سفارت به هنگام عملیات جاسوسی دستگیر شدند . هرگز ایالات متحده ایران را برای دخالت در امور ویژه ی دیپلماتیک ، متهم ننمود ، بر عکس آنها بودند که از موقعیت ویژه ی خود سوء استفاده نمودند .

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.