ولترشبکه

حضور ناتانیاهو در اردن همه را غافلگیر کرد

+

بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ، به طور غافلگیرانه به عمان سفر کرد . رئیس موساد یوسی کهن او را در این سفر همراهی می کرد . او و همراهانش توسط پادشاه عبدالله دوم مورد استقبال قرار گرفتند .

بر پایه ی اطلاعات دریافت شده ، صحبت های آنها در باره ی استقرار نیروهای موافق ایران در جنوب سوریه بوده است - که قبل از حضور جارد کوشنر و جازون گرینبالد فرستاده های ایالات متحده در منطقه انجام شده ،همچنین طرح صلح ایالات متحده .

اسرائیل و اردن با نگرانی منتظر حمله ی نظامی ارتش عرب سوریه و متحدانش به جنوب این کشور می باشند . هر چند اسرائیل و اردن پذیرفته اند که نظامیان ایرانی در سوریه حضور ندارند ، و تنها مشاوران ایرانی در آنجا می باشند .با این وجود ترس آنها از حضور حزب الله و میلیشیای شیعه ی افغان و عراقی مدافع ایران در این منطقه می باشد .

اسرائیل و اردن می کوشند تا با همکاری یکدیگر در برابر طرح صلح ایالات متحده مانع ایجاد کنند . آنها بر اصل وجود دو دولت : دولت فلسطینی که بخش بزرگتر اردن می باشد وکرانه ی باختری رود اردن را در بر می گیرد توافق نظر دارند . در همین راستا ، آنها طرح ایجاد سهولت در حمل و نقل و تجارت میان اردن و کرانه ی باختری را پیش کشیده اند . همچنین مسئله ی مربوط به حاکمیت اردن بر مناطق مذهبی یهودی ، مسیحی و اسلامی در اورشلیم نیز مورد بحث قرار داده اند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.