ولترشبکه

جامعه ی اطلاعات ملی ایالات متحده و موضوع کره ی شمالی

+

در مرکز سازمان اطلاعات ملی ایالات متحده مشاجره ای در حال شکل گیری است : کره ی شمالی متعهد به نابود سازی محل پرتاب موشک های سوها شده ، اما راغب به این کار نمی باشد .

این مناطره زمانی که پرزیدنت دونالد ترامپ برای خروج نظامیان ایالات متحده از کره ی شمالی متعهد شد ، رخ داد .

این وضعیت یادآور تعهد مشابه جیمی کارتر به هنگام کارزار انتخاباتی سال ۱۹۷۶ می باشد . زمانی که برای مقام ریاست جمهوری انتخاب گردید ، جامعه ی اطلاعات ملی ایالات متحده و پنتاگون تمام کوشش خود را برای عدم خروج ایالات متحده از کره ی شمالی به خرج دادند . در واقع ،طی گذارش سازمان ناسا ، که توسط جان آرمسترانگ نوشته شده بود ، نشان می دهد که ارتش کره ی شمالی قوی تر از ارتش کره ی جنوبی شده و با خروج نظامیان ایالات متحده از جنوب کره ، این کشور می تواند به دست کره ی شمالی بیافتد . اما ، همانگونه که گذارش اکیپ ب در رابطه با نیروی نظامی شوروی در سال ۱۹۷۶ اشتباه بوده ،پرزیدنت کارتر کوشید تا فرمانده ی پا کوم -ژنرال سینگلوب را از مقام خود عزل کند ، اما این اتفاق نیافتاد . و از آنجاییکه او متهم به خطر انداختن متحدی شد ، از این رو ناگزیر از این کار صرفنظر نمود .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.