مطبوعات فرانسه موفق شدند دلایلی که جمهوری عرب لیبی از کارزار انتخاباتی نیکولا سارکوزی در سال ۲۰۰۷ حمایت می کرده ، کشف کنند :نیکولا سارکوزی متعهد شده بود تا رای دیوان عالی فرانسه در ارتباط با محاکمه و زندان ابد عبدالله زنوسی( برادر خانم معمر قزافی ) بشکند و ، رئیس شبکه ی اطلاعات سری لیبی را آزاد سازد .

را سازمان دهیDC10 UTAدر زمان جنگ چاد در سال ۱۹۸۹ ، زنوسی حملات علیه
کرده بود که به کشته شدن ۱۷۱ تن انجامید . او این موضوع را تکذیب نکرد ، اما عقیده داشت که مسئولیت کیفری در زمان وقوع جنگ میان دو دولت ، متوجه او نخواهد شد .

بنا بر گذارش کارل لاسکه و فابریس آرفی ، که در تاریخ ۲۱ ماه ژوئن در رسانه ی مدیاپارت چاپ شد ،لغو این اتهام از سال ۲۰۰۵ توسط وکیل تی یری هرزوگ ( وکیل نیکولا سارکوزی ) و وکیل فرانسیس اسزسپینر ( وکیل قربانیان حادثه ) ، در نظر گرفته شد ، اسنادی مربوط به کشور لیبی این موضوع را تایید می کند .

صرف نظر از متهم نمودن دو وکیل ، موضوع جدیدی در این پرونده به چشم نمی خورد . تی یری میسان در صفحه ی ۲۶ و ۲۷ کتاب خود ٬٬ در برابر چشمان ما . از ۱۱ سپتامتبر تا دونالد ترامپ ٬٬ ( انتشارات دومی لون چاپ شده در سال گذشته ) این حادثه را شرح می دهد . چنانچه خبرنگاران این گذارش را نخوانده اند ، شبکه ی ولتر میتواند تایید کند که این شهادت در پرونده ی قاضی محکمه اضافه شده . ممکن است که هدف از نحوه ی مطرح کردن این ٬٬ خبر جنجالی ٬٬در زمان فعلی ، به علت پنهان نمودن بخش دوم این پرونده باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian