ولترشبکه

سارکوزی و لیبی : هر اطلاعاتی می تواند اطلاعات دیگری را پنهان کند

+

مطبوعات فرانسه موفق شدند دلایلی که جمهوری عرب لیبی از کارزار انتخاباتی نیکولا سارکوزی در سال ۲۰۰۷ حمایت می کرده ، کشف کنند :نیکولا سارکوزی متعهد شده بود تا رای دیوان عالی فرانسه در ارتباط با محاکمه و زندان ابد عبدالله زنوسی( برادر خانم معمر قزافی ) بشکند و ، رئیس شبکه ی اطلاعات سری لیبی را آزاد سازد .

را سازمان دهیDC10 UTAدر زمان جنگ چاد در سال ۱۹۸۹ ، زنوسی حملات علیه کرده بود که به کشته شدن ۱۷۱ تن انجامید . او این موضوع را تکذیب نکرد ، اما عقیده داشت که مسئولیت کیفری در زمان وقوع جنگ میان دو دولت ، متوجه او نخواهد شد .

بنا بر گذارش کارل لاسکه و فابریس آرفی ، که در تاریخ ۲۱ ماه ژوئن در رسانه ی مدیاپارت چاپ شد ،لغو این اتهام از سال ۲۰۰۵ توسط وکیل تی یری هرزوگ ( وکیل نیکولا سارکوزی ) و وکیل فرانسیس اسزسپینر ( وکیل قربانیان حادثه ) ، در نظر گرفته شد ، اسنادی مربوط به کشور لیبی این موضوع را تایید می کند .

صرف نظر از متهم نمودن دو وکیل ، موضوع جدیدی در این پرونده به چشم نمی خورد . تی یری میسان در صفحه ی ۲۶ و ۲۷ کتاب خود ٬٬ در برابر چشمان ما . از ۱۱ سپتامتبر تا دونالد ترامپ ٬٬ ( انتشارات دومی لون چاپ شده در سال گذشته ) این حادثه را شرح می دهد . چنانچه خبرنگاران این گذارش را نخوانده اند ، شبکه ی ولتر میتواند تایید کند که این شهادت در پرونده ی قاضی محکمه اضافه شده . ممکن است که هدف از نحوه ی مطرح کردن این ٬٬ خبر جنجالی ٬٬در زمان فعلی ، به علت پنهان نمودن بخش دوم این پرونده باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.