ولترشبکه

لافارژ مظنون به فراهم کردن سیمان داعش شد

+

بازپرسان قوه ی قضایی مسئول بررسی عملیات شرکت سیمان سازی لافارژ درسوریه ، همراه با کادر آن شدند . سیمان سازی لافارژ یک شرکت چند ملیتی است که متهم به ٬٬ نقض تحریمات ٬٬ ، و ٬٬ به خطر انداختن زندگی انسان ها ٬٬ ،و ٬٬ تامین مالی یک سازمان تروریستی ٬٬ ، و ٬٬ دست داشتن در جنایت علیه بشریت ٬٬ ، بوده است .

قضات ، فراتر از واقعیت هایی که آنها را در گیر ساخته ، در پی رد یابی مواد معدنی هستند که به احتمال زیاد لافارژ از معادن تحت کنترل عناصر جهادی تهیه می کرده است ، و این سیمان را به بخش کننده های مرتبط به عناصر جهادی فروخته است .

همچنین ، قضات در حال بررسی موقعیت مسئول امنیت این کارخانه می باشند که شخصی نروژی با نام جاکوب وائرنس می باشد ، و مجله ی لوموند او را به صورت شاهد ساده معرفی کرده ، در حالی که این امکان وجود دارد که او برای ساختن تونل های و زیر ساخت های زیر زمینی به داعش نقشی عمده داشته است .

این همان موضوعی است که تی یری میسان در صفحه ی ۸۸ -۹۰ و ۲۵۰ کتاب خود تحت عنوان ٬٬ در برابر چشمانمان . از ۱۱ سپتامبر تا دونالد ترامپ ٬٬ و در حاشیه نویسی های خود عنوان کرده است [1] .

برای روشن کردن این موضوع ، راه طولانی در پیش است ، در حال حاضر قضات نتوانسته اند رابطه ی گذشته ی لافارژ با هیلاری کلینتون و سازمان ناتو ، و همچنین کمک ها و حمایت های نظامی این شرکت چند ملیتی را به داعش مشخص کنند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “افشاگری : جهاد طلبی نزد لافارژ-هولسیم (Lafarge-Holcim)”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 24 مارس 2017, www.voltairenet.org/article1...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.