ولترشبکه

OIM آنتونیو ویتورینی ، مدیر مسئول جدید سازمان بین المللی مهاجرت

+

آنتونیو ویتورینی که از حزب سوسیالیست پرتقال می باشد ، به مدیریت سازمان بین المللی مهاجرت انتخاب شد .

این سازمان در روز بعد از پایانی جنگ جهانی دوم به وجود آمد ، تا بتواند به جابجایی ملت هایی که پس از معاهدات صلح مجبور به جابجایی شدند ، رسیدگی نماید . این سازمان ، از این پس به سازمان ملل وابسته شده ، و در آن سیاست مطرح شده توسط پیتر سوترلند در اربتاط با انهدام دولت ها را دنبال می کند [1].

به طور سنتی ، سازمان بین المللی مهاجرت توسط یک دیپلمات ایالات متحده اداره می شده است ، و به مدت دو دهه بانی مهاجرت های بین المللی بوده . آخرین مدیر آن که ویلیام ل. اسوینگ نام داشته ، تضمین کرده که این سازمان نباید تنها متوجه نخبه گان باشد ، و باید از طریق دموکراتیک اداره شود ، تا این مهاجرت ها به صورت : ناگزیر ، ضروری و مطلوب درایند .

کاندیداتوری کن ایزاآکس اوانژلیست ( مدیر بورس ساماریتن و سازمان بیلی و فرانکلن گراهام ) ، که از سوی ایالات متحده معرفی شده ، پس از تحقیقات واشنگتن پست با نشان دادن پیام های تویتری ضد اسلامی او ، کنار گذاشته شد [2] .

مدیر جدید این سازمان ، آنتونیو ویتورینو ، وزیر دفاع دولت آنتونیو گوترس بوده ( هم اکنون مدیر کل سازمان ملل ) . او مدتی به خاطر تخلفات مالیاتی ناگزیر به ترک صحنه ی سیاست شد . با این حال او به عنوان نماینده ی اروپایی در بخش قضایی انتخاب شده و مدیر انستیتوی ( نوتر اوروپ ) ژاک دولورس می باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “کسانی که سر نخ بحران مهاجرت را در دست دارند”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 2 مه 2016, www.voltairenet.org/article1...

[2] “A Trump U.N. nominee would be an embarrassment to the United States”, Editorial board, The Washington Post, February 11, 2018.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.