Voltaire İletişim Ağı

Seyfülislam Kaddafi programını yayınlıyor

+

Libya’da artık hiçbir meşru siyasi otorite yokken, Libya devletini yıkan ülkeler tarafından desteklenen dört şahsiyet 10 Aralık 2018’de milletvekili ve başkanlık seçimlerinin yapılması taahhüdünde bulundu [1].

Libya toplumunun belkemiğini oluşturan aşiretler tamamı, Kaddafi yanlılarının katılmasına izin verilmesi –Batı’nın her ne pahasına olursa olsun önlemek istediği– koşuluyla bu seçimlerin yapılması doğrultusunda görüş bildirdiler. Uluslararası Ceza Mahkemesi, sadece Batı basınından elde ettiği gazete kupürleriyle Seyfülislam Kaddafi çeşitli sular işlemekle suçluyor ve ona yönelik bir yakalama emri bulunduruyor.

Birçok kamuoyu araştırması Muammer Kaddafi’nin ikinci oğlunun ülkedeki en popüler lider olmadığını gösteriyor. Libya Arap Cemahiriyesi döneminde babasını temsil ediyor ve müzakere ve yönetme konusunda yetenekli olduğunu ortaya koymuştu.

Seyfülislam Kaddafi yakınlarda Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik girişimini sunan bir broşür yayınlamıştı.

Çeviri
Osman Soysal

[1] « Déclaration politique sur la Libye »; “BM’ye göre Libya ve acı gerçekler”, yazan Thierry Meyssan, Tercüme Osman Soysal, Voltaire İletişim Ağı , 29 Mayıs ve 5 Haziran 2018.

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.