Voltaire İletişim Ağı

İsrail Suriyeli işbirlikçilerini yalnız bırakıyor

+

Suriye’nin Güneyinde bulunan İsrail devletinin yüze yakın işbirlikçisi ve ailesi Suriye Arap Cumhuriyeti birliklerinin yaklaşmasıyla hizmet ettikleri ülkeye geri çekilmeyi denediler.

Golan’daki sınıra yığılmış ve İsrail Ordusunu yardıma çağırmışlardır. Öte yandan Netanyahu hükümeti sınırın kapatılmasını emretti.

Suriye’deki savaş süresince İsrail ya Dürzü ya da bedevi ayrılıkçı hareketleri harekete geçirmek ya da terörist gruplarla aracılık yapmaları için işbirlikçiler devşirdi.

Her ne kadar Lübnan savaşının sonunda İsrailliler Güney Lübnan Ordusundaki Hıristiyan işbirlikçileri Antoine Lahad’ı korumuş olsa da, bugün aynı şeyi Suriyeli Müslüman işbirlikçileriyle yapmayı reddetmektedirler.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.