Voltaire İletişim Ağı

Alexandre Benalla’nın misyonu

+

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yardımcılarından biri olan Alexandre Benalla’ya Fransa’da US Secret Service’in bir benzerini oluşturma verildiği belirtiliyor.

Anayurt Güvenliği Bakanlığına (Homeland Security) bağlı olan bu ajans ABD Başkanı ve üst düzey yetkililerin korunmasından sorumludur. Aynı şekilde terörizmle mücadelede (ve kalpazanlarla mücadelede) kilit rol oynamaktadır.

Cumhurbaşkanı Macron daha önce de Élysée’de Vali Pierre Bousquet de Florian yönetiminde bir terörizmle mücadele « Task Force »’u oluşturmuştu.

Cezayir basının Fas gizli servisleriyle bağlantılı olarak sunduğu Bay Benalla, genç yaşına karşın Élysée’nin gelecekteki Secret Service’inin yöneticisi olarak düşünülüyordu.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.