ولترشبکه

ترامپ اجازه داده تا پناهندگان سوری با حمایت پرزیدنت بشار اسد به کشور خود باز گردند

+

در ادامه ی نشست سازمان ناتو در هلسینکی ، روسیه و ایالات متحده توافق کردند تا پرسنل غربی را از سوریه خارج کنند و پناهندگان سوری را به کشور بازگردانند

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ توافق کردند که تنها اقلیتی از پناهندگان سوری از کشور خود گریخته اند ( کمتر از پنجاه هزار تن ) ، و بین ( دو میلیون تن ) به خاطر جنگ و ویرانی های منطقه گریخته اند .

گروه سومی از پناهندگان نیز وجود دارند : افراد زیادی که در شمال کشور ساکن بودند و به درخواست ترکیه به این کشور پناهنده شدند . آن زمان که به نظر می رسید حکومت بشار اسد در برابر سازمان ناتو سقوط کند ، آنکارا به آنها قول داده بود تا در صورت تمایل بتوانند به مدت چند ماه و با خرج دولت ترکیه در این کشور اقامت داشته باشند . روئسای کشورها ترجیح دادند تا این موضوع را فراموش کنند ، چرا که این جنگ توسط نیروهای ناتو برای از میان بردن کشور سوریه انجام می شده [1]

پناهندگان به طور عمده به کشورهای همسایه مهاجرت کردند ( به استثنای اسرائیل ) : و بیشتر به مصر ، عراق ، اردن ، لبنان و ترکیه عازم شدند.

کمیسیون هایی در هر کشور به وجود خواهد آمد تا بتواند به بازگشت این پناهندگان رسیدگی کند . در این کمیسیون نمایندگانی از مسکو ، واشنتگتن و دمشق حضور خواهند داشت .

البته باید مشخص کرد که در حال حاضر این بازگشت تنها عنوان بشر دوستانه دارد و در این کمیسیون برقراری روابط دیپلماتیک مطرح نخواهد شد . در عین حال عادی سازی روابط در راه است .

در مرحله ی اول هشتصد و نود هزار سوری از لبنان ، سیصد هزار نفر از ترکیه ، صد و پنجاه هزار نفر از اردن ، و صد هزار نفر از مصر و عراق باید به کشور خود باز گردند

باید مشخص کرد که این بازگشت تمام روایات غربی از جنگ سوریه را تحت الشعاع قرار خواهد داد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “«بحران پناهندگان» تحریف شده”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 7 سپتامبر 2015, www.voltairenet.org/article1... “چگونه اتحادیۀ اروپا با پناهندگان سوریه بازی می کند”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 2 مه 2016, www.voltairenet.org/article1...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.