Voltaire İletişim Ağı

İsrail, Suriye’deki bir IŞİD grubunu bombaladı

+

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Suriye’ye karşı savaşın 2011 öncesi duruma geri dönülmesiyle sonuçlandığını kabul etti. Ülkenin Kuzeyindeki birlikleri denetlemesi sırasında Şam Hükümetinin artık ülkenin tek meşru muhatabı olduğunu kabul etti.

Hemen tavır değiştiren İsrail Ordusu Suriye tarafındaki bir IŞİD grubu bombaladı ve en az yedi teröristi öldürdü.

Helsinki’deki Rus-ABD zirvesi sonrasında « Genişletilmiş Ortadoğu »’da yer alan birçok devlet Suriye Arap Cumhuriyetinin cihatçılara karşı savaşı kazandığını düşünüyorlar. Birleşik Arap Emirlikleri büyükelçiliklerini yeniden açmaya hazırlanıyor. İsrail Suriye ile sınır hattına saygı gösterileceği konusunda güvence aldı ve askeri danışmanların ve İran yanlısı milislerin geri çekilmesini müzakere etmeyi deniyor. Komşusu karşısında ve dünkü müttefiklerine karşısında bu beklenmedik iyi niyet adımı buradan kaynaklanıyor.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.