Voltaire İletişim Ağı

İsrail Ortadoğu’daki biliminsanı suikastlarına yeniden başladı

+

İsrail Ortadoğu’daki bilim insanı suikastlarına yeniden başladı.

Önce Iraklı askeri, sonra İranlı nükleer bilim insanlarını sistematik bir şekilde yok ettikten sonra, Yahudi devleti önde gelen Suriyeli askeri bilim insanlarından General Aziz Asber’in öldürülmesi emrini verdi.

Doktor Asber (fotoğrafta) Suriye bilimsel araştırma ve inceleme merkezinin 4 numaralı şubesinin (Masyaf) müdür yardımcısıydı. Roket ve füze uzmanıydı.

El-Vatan’a göre, General ve koruması 4 Ağustos 2018’de araçlarına konan bombanın patlaması sonucunda yaşamlarını yitirdiler. Aracın bombayla mu tuzaklandığı ya da bir insansız hava aracının atışıyla mı vurulduğu konusunu bilmek çok kolay değil.

İsrail bölge ülkeleri nezdinde bilimsel gelişmişliğini muhafaza etmek ve tüm Arap ya da Acem uzmanları ortadan kaldırmak niyetindedir.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.